Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı alıyorum. Babam devlet memuru olduğu için bana yeşil kart vermiyorlar..?

uşak64

Yeni Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar merhaba benim maaşım bağlandı işe de başlayacağım nasıl yapmam gerekiyor eşimde alacak bze yeşilkart ta vermiyorlar babam devlet dairesinde calıştığı icin dediler ssk da lazım ne yapmam gerekiyor bana bilgi verirmisiniz işe de cağırdılar ne yapmam gerekiyor vermiş olduğunuz bilgiler icin teşekkür ederim

Sigortalı bir işte 90 günden fazla çalışırsan 2022 maaşın kesilir.

2022 maaşından yararlananlar otomatik olarak yeşil karttanda yararlanıyor sana yeşil kart vermemeleri normal değil.

halil arkadaşım saol bende anlayamadım 6 sefer ret cevabı geldi yeşil karta
birde yeşilkar olmayanlar ekim 2008 de cıkan yasa varya 18 yaşına kadar devlet cocuklara bakıyor o yasayla yeşilkart olmayanlar da o yasayla bakılıyor dediler benim
kafam karıştı 90 gün calıştıktan sonra kesilirmi maaşlar teşekkürler vermiş olduğunuz bilgi icin

Evet 18 yaşından küçüp olan ve sosyal güvencesi olmayanlar yeni yasaya göre 18 yaşına kadar üçretsiz tedavi olabiliyor.
sen 18 yaşından küçüksen ve babanın sağlık güvencesinden yararlanıyorsan yeşil kart alamazsın tabi.

90 gün sigortalı çalışanşarın 2022 maaşı kesilir diyor yasa. Buna karşın hem ssk çalışıp hemde 2022 maaşı alan var nasıl oluyor bende bilmiyorum. gözden kaçtığını sanıyorum. ama fark edilirse 2022 maaşını yasal faiziyle birlikte geri alırlar.

halil arkadaşım ben 24 yaşındayım bana böyle dediler benimde kafam karıştı
ne yapacağımı bilmiyorum genede vermiş olduğun bilgiler icin teşekkür ederim

1) Hangi maaşınız bağlandı?
2) 24 yaşında olduğunuza göre babanızın SSK sını neden gündeme getirdiler?
3) Eşiniz nerde ve hangi şartlarla çalışacak?

yeşilkart

merhaba benimde yeşilkartımın süresi dolunca yenilemek için başvurdum ama reddettiler babamın sgk sı oldugu için ben 19 yaşındayım 2022 maaşına başvurmuştum ama henüz sonuçlanmadı. ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

2022 maaşından yararlanmanız babanızın sağlık güvencesinden yararlanmanıza engel değil (her kim bunun aksini iddia ederse, sosyal güvenlik kurumu'na resmi yazı ile sorup bilgi almasını söyleyin.)
2022 maaşınız bağlansın, sonra babanızın sağlık güvencesinden yararlanmak için sigortaya başvurun.

ben annemin saglik güvencesinden bakiliyorum emeklisandigi 2022 maaşi alabilirmiyim.?

yeşilkart almak şartmi ?

evet çalişmiyorum hiç bir gelirim yok
devlet hastanesinden rapor alicam 22 mart da
yaşim 20
kesin alir miyim maaş sizce .?

annemin emekli maaşi var sadece

bana giderlere bakilmiyor denildi gelire bakiliyor denildi.?

ayrica kredi karti giderleride geçerlimi?

Allah razi olsun melek hanim bilgi için teşekkür ederim.
22 mart da heyete giricem rapor için inş alirim maaş :(
ha birde bugün başbakanlik engelli karti başvuru yaptim
haftaya sali alicam. bu kart zor çikiyormuş normalde öyle duydum dogrumu?
izmirde 1 haftada veriyorlar karti ilginc yeşilyurt gittim başvuru için

Annem bana zaten harclik veremıyor hergün haftada bazen nadir veya ayda veriyor
Verdigi harclik ise 5TL 10TL verebiliyor ancak onuda haftada bazen ayda veya :))

Üst Alt