Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı alıyorum. GSS kapsamı 60/c-3 olarak görünüyor..?

samim

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
%90 engelli raporu ile 2022 den engelli maaşı almaktayım.
sağlık Provizyon Aktivasyon Sisteminde (Müstehaklık Sorgulama) 60/c-3 kapsamında sigortalı olanlar olarak görünüyor.
65 doğumluyum, 65 yaşında değil.
Bu nedenle ilaç raporum olmasına rağmen yüksek katkı payları ödemek durumunda kalıyorum.
Medula denen sistemde kaydımın GSS kapsamı :60/c-3 olarak göründüğünü eczacım söyledi.
Bu durumla karşılaşan arkadaşlar var mı acaba, nasıl düzeltme yaptırılacağına dair bilgi rica edebilir miyim
Teşekkürler

raporunla beraber hemen sydv ye git durumu izah et

2022 aylığı aldığınız için 60/c 3 kapsamında GSS tesciliniz var. Bu da eski yeşil kart gibidir ve primi devlet tarafından ödenir.

neyin düzeltmesini yapmak istiyorsunuz siz?

meseleyi anladım şimdi:))

siz sağlık provizyon sorgulama ekranında çıkan "Tescil Kapsamı: 60/c 3 2022 65 yaş " kısmına takıldınız:)
Oradaki 65 yaş sizin yaşınız değil elbette. aynı sorgu ekranında doğum tarihini yazıyordur zaten.

Şuradan başka bir arkadaşın sosrgulama ekranındaki bilgilere bakın bi:http://www.engelliler.biz/forum/202...sizce-basvurum-kabul-olur-mu.html#post1502979

2022 aylığı alan herkeste 65 yaş yazar çünkü 2022 sayılı Kanun'un adının kısaltması o:)
2022 sayılı Kanun'un adı uzun da kısa olarak 65 yaş diye geçivermişler:
65 YAŞINI DOLDURMUŞ MUHTAÇ, GÜÇSÜZ VE KİMSESİZ TÜRK VATANDAŞLARINA AYLIK
BAĞLANMASI HAKKINDA KANUN

birde şu var her rapaorlu ilaçlardan para alınmıyacak diye bir kavram yok örneğin benim trioid için kullandığım raporlu ilacım olan levatiron dan raporlu olduğu halde fark çıkartıyor 2 kutu alsam 2 kutu farkını ödüyorum bu ilaç katkı payından muaf ama farkından muaf değil işin öbür yanı maudili yok leavatiron 100 mg eutrox 200 mgr 2 side t 4 hormonu levatironda fark çıartıyor

Üst Alt