Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 Maaşı alıyorum. Vefat eden babamın sağlık güvencesinden yararlanabilir miyim?

narinim

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
slm arkadaşlar ben 2022 maaşı alan bir engelliyim ailem bakım ücreti alıyor babamı 2 yıl önce kaybetim ablamlarda kalıyorum babam ssk dan emekli idi annem babam dan kalan sağlık karnesinden yararlanıyor bende yararlana bilirmiyim bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yazarsa çok sevinirim şimdiden ilginiz için teşekkürler

babanızın sosyal güvencesınden yararalnabılmenız için babanından kalan ması talep etmenız gerekır bu durumdada engellı ması olarak aldıgınız kesılır birde 2022 kanunundan yararlanamazsınız

2022 maaşı aldığınız için gelir tespitine gerek olmaksızın GSS'li olacaksınız. www.turkiye.gov.tr sitesinde bu yönde bilgi yoksa, GSS'den yararlanmak için başvuru yapmalısınız...

Ya da 2022 maaşınızı iptal ettirip babanızdan kalan Yetim maaşını almak için başvuru yapmalı, yetim maaşı bağlandığında da "hak sahibi" sıfatıyla GSS'li olmalısınız.

Not: Bağlanacak yetim aylığı 2022 aylığından düşük olursa, o aylığın 2022 seviyesine yükseltilmesi için sigorta müdürlüğüne dilekçe ile başvuru yapmalısınız

Üst Alt