Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı alıyorum. Yeşil Kart çıkartamaz mıyım?

snipercem

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Selamun Aleyküm,

Arkadaşlar malülen emekliyim yeşil kart çıkartalım dedik aylık kesileebilir dediler bu nasıl oluyor maddi durumumuz çok kötü değil çok iyi de sayılmaz bilginizi paylaşırsanız sevinirim iyi günler.

Cem, sen 2022 sayılı yasa kapsamında sakatlık maaşı alıyorsun sanırım. Değil mi? Öyle ise, Yeşil Kart çıkartma hakkın var tabii ki. Hatta, o kadar ki, hakkında rutin araştırmalar bile yapılmayacak, 2022 aylığı aldığın için hemen verecekler sana Yeşil Kart'ı.

2022 sayılı yasa kapsamında aylık alan kişilerin ( Aylık hakkından yararlanan 18 yaşından küçük özürlülerin yalnızca kendileri) (8) sağlık yardımları, yeşil kart verilerek sağlanmakta ve yeşil kart verilmesi için ayrıca bir araştırma yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Usta evet dediğin gibi maaş alıyorum fakat baş vurduk evimize geldiler maddi durumumuzu falandak ontrol etmişler sanırım bende hastalığım dolayısı ile direk verilecek diye biliyodum anlamadım gitti sakar olmak zor bişe işlerim hep düz yoldan gitmiyo illa dolanıpta gidiyoz ::D tşk usta bilgi için

merhaba kardeşim geçmiş olsun,emekliligin malülen benim abimde öyle emekli 2022 maaşı alıyor yeşil kart zaten sorgusuz suvalsız veriyorlar ama senin durum tam açık yazarsan daha detaylı bilgi alabilirsin olmuyor diyorsun ama ne sebeble maaş kesiliyor kulaktan duymamı yeşil kart bürolarından araştırmaylamı görüşürüz..

benimde anlamadığım hem 2022 hemde malulen emeklililk veya meslek hastalığı maaşı 2si birden alınabilyormu bunu birtürlü anlamış değilim

Arkadaşlr herkezden özürdilerim sanırım ben yanlış yazdım hiç sevmiyorum şu kelimeyi ama öbür türlü anlaşılmıcak BEN ENGELLİ OLDUĞUM İÇİN MAAŞ ALIYORUM. Moderatör arkadaşlar ilk baştaki yazımı düzeltirse sevinirim.

Yeşil kart vermediler iptal etmişler işlemimizi maaşım kesilcekmi bilmiyom ilerleyen günlrde yazarım bakalım nolcak kesilirse şaşırmam kesilirse ne yapayım sizce

ben yeşilkartlıyım. şuan engelli maaşı aldıgım takdırde yeşilkartı iptal edip, öğrenci oldugum için; ve il dışında olacığımdan yeşil kartla sadece, il içine hastaneye gidebilecegimden babanın sigortasına sgk dan yararlanmak istiyorum. boyle oldugu takdırde kendim il dışında yanı bulundugum yerde hastaneye gidebileceğim. tek çarem budur hastanede saglık karnemın geçerlı olması için. sizce boyle yapabılrmıyım?

Üst Alt