Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı almam için ne yapmalıyım?

gökhan71

Üye
Konular
17
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar ben trfik kazası sonucu omurilik felçi oldum yüzde 92 raporum var
2022 maaşı almak istiyorum fakat babamın üzerinden emekli sandığna bağlıyım
bı de bakıcı maaşı alıyorz

2022 maaşı alabılır mıyim

yardımcı olursanız

hayir alamazsiniz babaniz üzernden emekli sandıgınız var ise bu mümkün değil ... 2022 aylıgı geliri 100 tl geçmeyen muhtaç olan engellilere verilen maaştır ayrica bakım maaşinizda var

2022 maaşı bağlatmak için kişi başına düşen para ne kadar olmalı?

2022 maaşı bağlanması için evdeki kişi başına ne kadar para düşmeli örnek yüzde 92 raporu olan ve evde toplam 5 kişi olan kişiye birey başına ne kadar para düşer bilgilendrrseniz sevinirim

100 tl geçmiyck mesela aylık bin tl maaş alan kişinn elktrk su telfn v.s gibi giderleride dahil mi yoksa onuda ayırıyolr mı

Gökhan71, 18 yaşından büyükseniz ve babanız üzerinden emekli sandığından sağlık yardımından faydalanıyorsanız, bunu iptal ettirip yeşil kart başvurusu yapmanız gerekiyor. Ayrıca 2022 aylığı için eve giren gelir hesap ediliyor. Kendi üzerinize sigorta, herhangi bir mal varlığı, gelir vb. yoksa evdekilerin gelirine bakılır ve sizin payınıza düşen kısım araştırılır. Örneğin evinizde toplam 5 kişi iseniz ve sadece babanızın emekli geliri varsa, kira, faturalar, iaşe giderleri çıktıktan ve kalan miktar aile fertlerine bölündüğünde eğer sizin için 100 TL. gibi bir rakam kalıyorsa o zaman bu aylığı alamazsınız. 100 tl.nin altında olması gerekiyor. Ayrıca 2022 aylığı için sosyal hizmetlerden aldığınız evde bakım parası bu gelire dahil edilmiyor.

Üst Alt