Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı için aldığım raporumu başka yerlerde kullanabilir miyim?

radnudlimec

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
ben 2006 da 2022 ye başvurduğum zaman % 50 rapor almıştım ama şuan başvuru yaparsam %30 alıyorum acaba 2022 den aldığım %50 raporu h ehliyeti veya sosyal hizm özürlü kimlik kartı almakta kullanabilir miyim?

Teorik olarak, kullanamazsın. Ama şöyle yapabilirsin: Elindeki raporu aldığın hastaneye müracaat edip, "bu raporda idari eksiklikler var. Yönetmelik, raporun hangi işlerde kullanılacağı konusunda tüm bilgileri eksiksiz olarak yazmanızı söylüyor. Oysa siz sadece 2022 bilgisine yer vermişsiniz." vs.vs.vs.
Şuradaki tartışma: www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=25884

evet hastaneye gittim bana hangi yönetmelik bunu söylüyorsa onun üst yazısı gerekli dediler üst yazı yani resmi kanaldan bi istek olmazsa bunu yapamayız dediler?

yönetmeliğin 2.maddesine göre;Yönetmelik özürlülere sağlanan haklardan ve verilecek hizmetlerden yararlanmak üzere istenilen Özürlü Sağlık Kurulu Raporları ile Özürlü Sağlık Kurulu Raporu verebilecek yetkili sağlık kuruluşlarını ve özürlülerle ilgili sınıflandırma ve ölçütleri kapsar.Sağlık kurulu raporunun arka yüzündeki not bölümündede şunları yazar.Tüm vücut fonksiyon kaybı oranı % 40 ve üzerinde bulunanlar; özür durumuna ilişkin bilgilerini Nüfüs Cüzdanlarına işletebilmek, özürlü aylığı alabilmek ve vergi indiriminden faydalanabilmek için ilgili kurumlara başvuruda bulunabilirler. Ayrıca, ağır özürlü olduğu bu rapor ile belgelendirilenler sayılan hakların yanı sıra; bakım hizmetlerinden yararlanabilmek amacıyla ilgili kurumlara başvurabilirler.
NOT;16 TEMMUZ 2006 PAZAR GÜNÜ RESMİ GAZETEDEN YAYINLANAN ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE
VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI
HAKKINDA YÖNETMELİK te gerekli bilgilere ulaşabilirler.

Üst Alt