Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı için bilgi mektubu geldi, ama içinde Yeşil Kart'la ilgili evrak yok..? [Soru]

lillybell

Yeni Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
0
Merhaba,

Bugün 2022 sayılı kanuna göre aylık bağlananlar için bilgi mektubu adı altında bir belge aldım. Bu belgede sadece adım soyadım, alacağım toplu para 2 aylık maaş tutarı var. Ben bunun dışında başka evraklarında geleceğini sanıyordum. Mesela yeşil kartla ilgili belgenin gönderileceğini sanıyordum. Şimdi ne yapacağım ben? Nasıl bir yol izleyeceğim bugünden itibaren? Lütfen yapmam gerekenlerle ilgili yardımcı olur musunuz arkaşalar?
Özellikle yeşil kart için soruyorum. Çünkü sürekli kullandığım ilaçlarım var. Bu sebeple onu nasıl alabileceğimi bilmem çok önemli. Ben belgelerle gelir sanıyordum.

yeşil kart için saglık gurup başkanlidina başvuracaksınız.sizden tek belge yaptırmanızı isteyecekler.sonrasını onlar araştıracaklar.durumunuz uygun ise verilir.

2022 maaşi içinde ptt şubesine bakacaksınız.

saglicakla

Evet önceden 2022'maaşı alanlara Tanıtım kartı yolluyorlardı maaşlarını ve toplu paralaranı almaları için.Şimdi ise toplu paranızı T.C kimlik numarınız'la Ziraat Bankasın'dan alabilirsiniz.Yapmanız gereken tek şey kimliğiniz le birlikte Ziraat Bankasına gidip paranızı cekmek.Üçer aylık dönemlerde ödenen 2022 maaşını ise PTT'den alacaksınız.Ve 2022'den yararlanan herkes otomatik olarak yeşil kart almayı'da hak ediyor bunun içinde yapmanız gereken bulunduğunuz ildeki yeşil kart bürosu'na giderek başvuru'da bulunmak.Kolay gelsin.

öncelikle hayırlı olsun maaşınız benim oğlumun maaşı da onaylandı ama 22-08*2008 ilk ödene denmesine rağmen belge yok hala.lütfen bavuru tarihinizi ne kadar ödediklerini ve geçen süreci açıklamalı yazarmısınız bize örnek olması açısından

Üst Alt