Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı için ceza kesildi. Dava sürecine dair önerileriniz..?

cemalcaglar

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
selam arkadaşlar. ben 1990 da işe girdim ozamandan bu yana devletin verdiği 2022 maaşı alıyordum. bana hiç bir kimse çalışırken 2022 maaşı alamazsın demedi, aralada çalışmadığım zamanlar çok oldu ama, taaki 2009 da akrabamın emekliliğim dolsun diye sigortamı yatırıyordu SGK bana 5000-TL*%50 faiziyle Birlikte 7500-TL ceza geldi. Şu an Mahkemeyle uğraşıyorum. bu cezayı hangi sebeplerden dolayı ödemeyebilirim. Not: 2002 yılından buyana da hiç çalışmadım, 3 ayda aldığım maaş sgk dan 580 tl. adıma hiç birşey yok. Bilgisi Olan LÜTFEN Yardım Etsin.

Eğer tarihte yanılmıyorsam 2006 nın 6 ayına kadar geriye dönük kim hatalı yanlış yasa dışı maaş aldıysa af edildi,büyük bir ihtimal 2006 dan sonra ki aldıklarına ceza geldi,5000 liralık cezada onu gösteriyor.Eğer sen SGK na bir şekilde prim yatırıyorsan maaşın kesilir.Sen ne zamandır prim yatırıyordun?

Üst Alt