Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı için evrak takipte Nafaka uyarısı ne anlama geliyor!?

FaCia

Üye
Konular
28
Reaksiyonlar
1
9/07/2008 TARİHİNDE EVRAK İŞLEME ALINDI.
25.09.2008 TARİHİNDE NAFAKA NEDENİYLE YAZI YAZILDI.

Evrak Takibime İlk Ödeme Günü Gelmiş mi Diye Baktığımda Bu yazı İle Karşılaştım. Bunun Nafaka İle İlgisi Nedir Anlamış Değil. Nafaka İle ilgili Bir Durum Yok Çünkü Aile Ayrı Değil Birşey Değil. Y

20 yasindaim. Ailemle Yaşıyorum. Babam war annem war ve Kız kardeşim war. Ne Yapmam Gerekiyor.?
Bilqileriniz İçin Şimdiden Teşekkür ederim.

anladıgım kadarıyla senin bi nafakalık olayın yok benim anladıgım nafakaysa ve senin ilgin yoksa muhtemelen evrak karışmıştır.
bayram tatilinden sonra bilgi edinmeye sorar halletmeye çalışırız olmazsa kuruma dilekçe yazar düzeltiririz..
büyük ihtimallle bilgi edinmeye yazdıgımızda ya düzeltilir yada gerekli açıklama yapılır bizde ona göre davranırız..

mehmet abi halen değişmemiş bu uyarı halen yazıor bir yerlerde yazı yazalım bence ama nerelere??

Re: 2022 maaşı için evrak takipte Nafaka uyarısı ne anlama geliyor!? [Soru]

Daha önce evlilik olayı yaşayıp boşandınızmı?

yok abi ne ewlenmesi ne boşanması sanırsam benım evraklarım karıstı nereye ne yazısı yazmamız lazım acil yardım lütfenn yazdıqım qibi 20 yasındaim hiç bi qelirim yok .. ailemle yasıorum.

Hiç vakit kaybetmeden bilgi edinmeye yazı yaz.Durumunu anlat.Hatayı düzeltirler.

Raman abi nasıl yazacam bana bilqi weerirmisin nereye ne yazcam bilqi edinbme nereye adres yazarsan sevinirim.

Yardımlarınız ıcın tesekkür ederim aynen dedklerınızı bilqi edinmeye yazdım bakalım ne cevap qelecek... cevabı buraya aktarırım.

Sorduqum şekli ve Aldıqım cevabı aşaqıda belirttim ama ne evrağı esksik Nafaka İle ne alakası war anlamadım. Yorumlarınızı Bekliyorum.

Soru : Merhabalar yazmıs olduqum gibi 69601201230 Kimlik Numaralı Şahısım. Kendimi iyi tarif edeyim ki bu sorun çözülsün. 20 Yasındayım Karabük Doğumluyum. Ailemle Yaşıyorum. Ne evlendim nede Boşandım. Doğdum Doğalı Bekarım. 2022 Sayılı Yasaya Göre Özürlü Maaşı Talebinde Bulundum.%40-%69 arası özürlüğüm Kabul edilmiştir yazısı evrak takipte yazıyor ama su sorun var... YAZIŞMA VE EVRAK İŞLEMLERİ 9/07/2008 TARİHİNDE EVRAK İŞLEME ALINDI. 25.09.2008 TARİHİNDE NAFAKA NEDENİYLE YAZI YAZILDI. BENİm nafaka ile ilqili ne gibi bir sorunum olabilir anlamıs değilim. Ailemdede Boşanma Ayrılma gibi bir sorun olmamıstır. bu yazıyor evraklarım karısmıs sanırsam bi kontorl ederseniz ve bana bu konu hakkında bilqi verirseniz sevinirim.sayqılarımla. MEHMET KORKUT

Cevap : Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.
2022 SAYILI YASA UYARINCA AYLIK TALEBİNİZ ÜZERİNE DÜZENLENEN BELGELERİNİZİN İNCELENMESİNDE NOKSANLIK TESBİT EDİLEREK TAMAMLANMASI İÇİN VALİLİĞE GEREKLİ YAZIMIZ YAZILMIŞ OLUP.YAZIMIZIN İNTİKALİNDE YAZIMIZDA BELİRTİLEN NOKSANLIĞIN TAMAMLANARAK İADESİNDE GEREKLİ İŞLEM YAPILACAKTIR.
Bilgilerinizi rica ederiz.

tamam evrak sana intikal edicek sonra o eksik evrakı tmamlayıp valilik aracılıgıyla göndereceksin pek bişey kalmamış zaten gelen evraktaki eksikligi istersen paylaş yardımcı olalım önemli birşey degil biraz daha sabırlı ol toplu parana yansıyacaktır..

Tamam mehmet abi biliyorum bu maaşa yansıyacak.. Valilikte cok sağlam adamım war onunla bu işi çözeceğim.. Yarın gidip yada daha kısa bir zamanda bu işi çözelim dicem evrakta eksiklik ile nafakanın ne alakası war bilmiyorum ama bilqi edinmeye zaten sordum eksik olan evrak nedir bunun hakkında bilqi istiyorum dedim. cevap qelir 2 qüne inşallah.

eksik evrakın ne oldugu hakkında bilgi vermezler en kısa sürede adresinize intikal edecek eksikleri giderip tarafımıza yolllayın derlr..
gelince bakalım nedir eksik evrak..

tamam anlaşıldı beklemekten başka çaremiz kalmadı desene :) Neyse beklemeye alıstık parayı vermemek için kendileri evrakları eksiltmişlerdir kesin :):)

Daha öncede Bir Mail atmıstım. Nafaka Sebebi İle Yazı yazıldı diye evrak Takip İşleminde Yazıyor. Bunun ne anlama qeldiğini ve benım bu durumla hiç bir alakam olmadıqını yazdım ve sizden qelen cevap ise evraklarımda eksiklik olduqunu ve valiliğe gerekli yazının yazıldığına dair mail ile cevap qöndermiştiniz. Eksik Olan evraklar nelerdir acaba bu konu hakkında eksik olan evraklar hakkında bilgi almak istiyorum. Valiliğin Bana vermiş olduğu maaş talebindeki tüm evrakların eksiksizce doldurulmus olduqu kanaatindeyim. Sayqılarımla. Mehmet KORKUT

Cevap : Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.
2022 SAYILI YASA UYARINCA AYLIK TALEBİNİZ ÜZERİNE DÜZENLENEN BELGELERİNİZİN İNCELENMESİNDE NOKSANLIK TESBİT EDİLEREK GEREKLİ YAZIMIZ YAZILMIŞTIR.YAZIMIZIN İNTİKALİNDE YAZIMIZDA BELİRTİLEN NOKSANLIĞIN TAMKAMLANARAK GÖNDERİLMESİ HALİNDE GEREKLİ İŞLEM YAPILACAKTIR.KAYITLARIMIZDA NAFAKA DİYE BİR EMARE BULUNMAMAKTADIR NEREDEN ÇIKARIYORSUNUZ BU İKİNCİ KEZ CEVAP VERMEMİZ.

ilk yazdıgımızda nafaka vardı demek dedigim gibi yanlışlıgı düzelttiler şimdi evrak takipte halen nafaka uyarısı yazıyormu?*

evet aynen yazıyor ve bende itiraz ettim o halde dedim madem böyle bir ibarenın yer aldıqını söylemiyorsunuz dedim evrak takip işlem adresi ile kımlık numaramı werdim buyrun kendınız bakın yazdım bunu ben yazmadım diede laf vurdum

bilgi edinme kanunu kapsamının dışına çıkmadan yakışır bir üslupla sor..
evrak takip sitesinde NAFAKA UYARISI yazdıgı için sizden bilgi talep ettim siz böyle birşeyin olmadıgını belirtiyorsnuz ama evrak takip sitesinde böyle bir ibare var tarafıma bilgi verilmesini talep ediyorum..
böyle yaz..

Daha öncede Bir Mail atmıstım. Nafaka Sebebi İle Yazı yazıldı diye evrak Takip İşleminde Yazıyor. Bunun ne anlama qeldiğini ve benım bu durumla hiç bir alakam olmadıqını yazdım ve sizden qelen cevap ise evraklarımda eksiklik olduqunu ve valiliğe gerekli yazının yazıldığına dair mail ile cevap qöndermiştiniz. Eksik Olan evraklar nelerdir acaba bu konu hakkında eksik olan evraklar hakkında bilgi almak istiyorum. Valiliğin Bana vermiş olduğu maaş talebindeki tüm evrakların eksiksizce doldurulmus olduqu kanaatindeyim. Sayqılarımla. Mehmet KORKUT Cevap : Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur. 2022 SAYILI YASA UYARINCA AYLIK TALEBİNİZ ÜZERİNE DÜZENLENEN BELGELERİNİZİN İNCELENMESİNDE NOKSANLIK TESBİT EDİLEREK GEREKLİ YAZIMIZ YAZILMIŞTIR.YAZIMIZIN İNTİKALİNDE YAZIMIZDA BELİRTİLEN NOKSANLIĞIN TAMKAMLANARAK GÖNDERİLMESİ HALİNDE GEREKLİ İŞLEM YAPILACAKTIR.KAYITLARIMIZDA NAFAKA DİYE BİR EMARE BULUNMAMAKTADIR NEREDEN ÇIKARIYORSUNUZ BU İKİNCİ KEZ CEVAP VERMEMİZ. Bilgilerinizi rica ederiz. En son Sizinle ve Bizimle qeçen aramızda dialog bu şekildedir. Nafaka Emaresi Bulunmamaktadır diye yazmazsınız o zaman Şuraya bakarsanız sevinirim. http://emek.emekli.gov.tr/Yaslilar/ buraya 69601201230 numaralı kımlık numaramı qirdiğimde evrak durumunu qörüntülediğimde Nafaka Yazısı Yazıldı die Bir ibare war dikkatli bakın lütfen.

NAFAKA BAĞLANIP BAĞLANAMIYACAĞI HAKKINDA GÖRÜŞ SORULMUŞ OLUP.GELEN CEVAP DOĞRULTUSUNDA GEREKLİ İŞLEM YAPILACAKTIR.

bu yeni yasaya göre bir durum olsa gerekir neticede senin böyle bir durumun olmadıgından korkulacak birşey yok sen yaslan arkana maaşını bekle..

İşte Huzur VeRen Ve beni Rahatlatan Güzel Bir Cevaptı Adaşım Abim.. Teşekkür ederim.Son durumu sizinle paylaşırım.Bekleyelim Bakalım:)

evet abim mutlaka paylaşki senin gibi durumda olan arkadaşları bilgilendirmiş olalım şu notuda düşeyim sana sen bu maaşı alacaksın emin ol...

İnşallah Alırız Be Abim Çok İhtiyacım var Bu Birikmişe :(:( Yoksa Uğraşmam 2022 ile filan Hak meselewsi olduğu için arkadasların zoru ile başvurdum .. Bekleyelim ve ben sana sölicem sonucu. kaç ay sonra belli olur kım bilir.

KARABÜK VALİLİĞİ

İLGİ: İdare Kurulunuzun 12/03/2008 tarih ve 414/29 sayılı kararı

2022 sayılı kanun uyarınca aylık ıstemınde bulunan Saymanlık evrak kayıt defterının 07/03/2008 tarih ve 31 sırasında kayıtlı 11/08./1988 doğumlu .... oğlu;

MEHMET KORKUT
Hakkında Yukarıda tarih ve sayısı belirtilen idare kurulu kararınızda; bekar olduğu geçimini memur olarak 1000 ytl maaş alan babasının yardımları ile sağladı anlaşıldıqından,

denilerek muhtaç olduğuna karar verilmiştir.
Adı geçen hakkında yapılacak işleme esas olmak üzere 20.06.2006 tarih ve 26204 sayılı resmi gazetede yanımlanan yönetmeliğin 7inci maddesinin birinci fıkranının (ç) bendi uyarınca nafaka bağlanmıs olmakla birlikte 4721 sayılı türk medeni kanunun 364üncğ maddesşne göre tesdpit edilecek yakını bulunanlar için bu yakınlarınının gelir durumu itibari ile aile fertlerinin sayısı ile ikametgahlarındaki sosyak ekonomik durumları dikkate alınmak süretiyle yapılacak inceleme sonucunda nafaka yükümlüsü her bir yakının Türk Medeni Kanununun 364üncü maddesi qereğince nafaka bağlanma esasları dahilinde ilgiliye ayırabilecekleri yardım miktarının takdir edilmesi ve varsa diğer gelirleri ile birlikte değerlendirilmesi gerekmektedir.

Yapılacak değerlendirme yeni bir karar almayı gerektiriyorsa bu kararın göndserilmesi aksi halde gelir tutarı hakkındaki somut düşüncelerinizin bildirilmesini arz ve rica ederim.

NOT: Muhtaçlık Ölçütü 1615 gösterge rakamının memur aylık katsayı ile çarpımı sonucu çıkan miktardır.

BANA 25/09/2008 tarihnle gönderilmiş ve büğün elime ulaşan evrak budur. Ama ben Bunu 50 kez okudum yine birşey anlamadım. Şu anda Yapmam gereken nedir? Ne yapmalıyım...

şu ibare aslında çok açıklayıcı geldi bana diyorki;
Yapılacak değerlendirme yeni bir karar almayı gerektiriyorsa bu kararın göndserilmesi aksi halde gelir tutarı hakkındaki somut düşüncelerinizin bildirilmesini arz ve rica ederim.

bunu bulundugunuz il valiligine göndermişler ve gelir düzeyi ile ilgili bir tekrar soruşturma istemişler valilik soruşturma sonunda gelir durumunuzu yine muhtaç olarak belirlerse sorun yoktur ama denilen gibi somut bir raslantıya denk gelmezse böyle bir durum söz konusu olmazsa maaşın baglanacagını düşünüyorum..
böyle bir durum hasıl olmazsa valilik kuruma yazı gönderip 'xx' kişi hakkında yaptıgımız araştırmada somut bir netice elde edemedigimizden muhtaçlık durumu söz konusudur şeklinde bir yazacaklardır sanırım ve maaşınız baglanacaktır...

(bunu okudugum anladıgım dilden yorumladım net bilgi degildir tamamen bir tahmindir)

2022 Maaşım Bağlanmadı!!!

Daha Önce Başvuru Yapmıstım 2022'ye Valilik İlk Yazısında Muhtaç Olduğuma Karar vermişti. Nafaka Sebebi İle bir Yazı yazıldı Ve valilik tekrar qözden Geçirmişti. Bu Kararda İse Muhtaç Olduqunuza Karar werilmişti Ama 2.ci Kararda Bu Hükmü yok Sayıp Muhtaç Olmadıqınıza Karar wwerilmiştir Yazılı bir Kağıt Geldi Elime. Birde Şu Yazıyordu Babası Devlet Memuru ve 1000 ytl maaş alıyor filan diede yazı yazmıslar. Ne yapmam lazım İtiraz Hakkım Varmı ?

Ailenizin ortalama aylık geliri ne kadar ve yaşınız kaç?

1000 ytl ortalam babamın geliri ben 20 yasındayım ailede 4 kişiyiz.

Üst Alt