Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı için kişinin gelirlerinin 100 TL'yi geçmemesi ne demektir?

BAŞBUĞ

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar Forumda Sürekli Yazıları takip ediyorum.Benim gibi herkesin kafası karışmıştır.
Özellikle 2022 maaşı konusunda soru sormak istiyorum.

Oğlum 22 Yaşında ve 11 aydır 2022 Maaşı alıyor rapor oranı % 89.
Şimdi can alıcı soruyu sormak istiyorum.Formda kişi başına düşen gelir miktarı 2011 Yılı için 100,00.-Tl'yi geçmemesi gerekir diye okudum.Özelikle üstüne basa basa soruyorum.Ya kardeşim benim oğlum ağır özürlü ve bakımını bizler yapmazsak değil kendi yaşamını idame ettirmek yemeğini yiyemiyor.Bunun araştırmasını yapam maliyeci arkadaşlarda biliyor.Kişi Başına düşen gelir görüşüne katılmıyorum.Çocuğun kendi kazancı derseniz kabul.O zaman ben 5 kişiyim benim 510,00.-TL gelirim olursa ben 2022 maaşı almaya hak kazanamayacağım anlamı çıkarıyorum bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum.

Kanu ile ilgili arkadaşların görüşlerini belirtmelerini bekliyorum.

Herkese selamlar

Oğlunuz 18 yaşını doldurmuş. 2022 için kendi gelirine bakılır yani kendi kazancına. Hiçbir geliri yok ise nafaka yükümlüsü anne-babasının gelirinden mutfak,faturalar,kira vs. giderleri düşüldükten sonra kalan miktardan 2022 alması söz konusu olan kişiye düşen miktara bakılır.
Ve tüm bu miktar 100 TL'yi geçmemelidir..

KKELEBEKK arkadaşım ilgin ve verdiğin cevabın için teşekkür edirim.En azından benim gibi olan arkadaşların kafasında soru kalmaz.Birde şunu sormak istiyorum. Bulunduğum ve görev yaptığım Beldeden İL'E taşındım ve Banka kredisi ile bir edet ev satın aldım tabii doğal olarak ev doğalgazlı ve Beldedeki evimizden güzel.gerekli adres değişikliğini bildirdikten sonra Sosyal hizmetler uzmanları "sizin ev alacak kadar paranız varsa özürlü çocuğunuza bakacak gücünüz var" diye Evde bakım parasını keseriz diyebilirlermi.? Ayrıca benim açımdan önemli bir soru daha sormak istiyorum.Sonuçta bulunduğum il sınırlarını çıkmıyorum. Adres değişikliğini bildirmek zorunlumu.?
Şimdiden teşekkürler

15 gün içerisinde sosyal hizmetlere bildirmelisiniz.
Aksi halde aylık kesilir ve yersiz ödenen aylık varsa geri alınır.
O kadarı memurların insiyatifine bağlı.. Çok lüks ise diyebilirler..
Adres değişikliğinde aylık durdurulur ve almaya engel bir durum söz konusu olmazsa kaldığı yerden ödenmeye devam eder..

İlginiz Alakanız ve verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
Sağolun
Aslında mantıklı olan il sınırları dışına çıkmadıkça maaşın kesilmemesi
ama tabiki kanun öyle diyorsa diyecek bir sözümüz ve lafımız olmaz olamaz

Üst Alt