Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı ile yetim aylığı aynı anda alınırsa, alınan 2022 yersiz ödeme sayılır mı?

giresunlu yılmaz

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
selamlar benim kızkardeşim %90 zihinsel özürlü ve 3aylık maaş alıyordu babam gecen sene vefat etti kendisi emekiydi maaşı annemle kızkardeşime baglandı aylık 225 tl alıyor ayın13 de bir mektup geldi 3 aylık maaşı kesildigi ve yersiz ödenen 4600tl geri ödememiz isteniyor.bu konuda bir yazı bir uyarı gelmedi bugüne kdar. şimdi ben bu parayı ödemekle yükümlümüyüm yada tekrar baglatabilirmiyim yetim maaşı 2022 den az oldugu icin balatabilirsiz deniyor.bu konuda yardımcı olurmusunuz teşekkürler

mali müşavirden aldıgım bilgiye göre 2022 maaşı yaşlılık maaşı olarak degil özürlü oldugu icin baglanmıştır denildi bu durumda biz ikisinide aynı anda alabilecegimiz söylendi cünkü %90 raporu vardır yada yetim maaşını anneme devredip 2022 devam debilirmiyiz

slm arkadaşlar

babam 2010 şubatta vefat etti kendisi emekliydi maaşı annemle kızkardeşime baglandı.
kızkardeşim %90 zihinsel engelli 3aylık maaş almaktaydı babamn maaşı baglandı diye elimize 12.04.2011 bir mektup geldi babamın vefatından sonra alınann maaşı top:4680 tl geri ödememiz gerekiyormuş
bize 1 yıl icinde herhangi bir yazı uyarı gelmedi şimdi bu durumda ne yapmalıyız

bazıları bu parayı ödeyeceksiniz diyor bazıları ise bu kesilen2022 maaşı çocugun hakkı dır deniyor. yetim maaşı 225 tl.3 aylık maaşı ise 980 tl bu durumda biz ne yapmalıyız.
sizce ne yol izlemeliyiz.bu borcu ödeyecekmiyiz 2 maaşıda talep etme hakkımız var mı yoksa ne yapacagız tesekkürler

Yetim aylığı direkt olarak gelir durumunu arttırdığından yani 2022 maaşı için gerekli olan 100 tl sınır kazancı geçtiğinden 2022 özürlü maaşı almanıza engel. 2022 maaşı almadan dilekçe verip yetim aylığını 2022 özürlü aylığı seviyesine çıkartılmasını talep etmek en doğrusu. Yoksa arkadaşa olduğu gibi ceza ödemeniz gerekebilir..

iyi aksamlar formda olan varsa cevap atsın teskkürler yarın sgk ya gidicem bu konuyla ilgili yani yetim aylıgını seviyesine basvurcam

Üst Alt