Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı konusunda yersiz ödeme gerekçesi ile gelen borca itiraz edebilir miyim?

atakan_abi

Üye
Konular
33
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar eşim eylül 2009 da işe girdi bizde 2022 maaşı kendiliğinden kesilir dedik we bişi yapmadık sonradan baktık ki bizim kestirmemiz gerekiyor
bir dilekçe yazdık ve kesildi: http://www.engelliler.biz/forum/202...dan-yararlanirsam-2022-maasim-kesilir-mi.html

şimdi bize bu gün bi zarf getirdiler ve ödemelerin bir kısmını geri istiyorlar
mektubun bir kopyası aşağıda şimdi benim sorum bu borca itiraz etsek bir sonuç çıkar mı
eğer ödemek zorunda kalırsak çekmeköyde oturuyoruz nereye ödeyeceğiz

benimde böyle bi sorunum
sigortalı işe başladım 1.ayımda 2022 ödemesi geldi
4 ay sonra işten ayrıldım yine 2022 ödemesi gelecek (kesilmemişse tabi)
şimdi 1. ayımda aldığım bu paranın geri ödemesini yapmalımıyım ...

Evet, büyük olasılıkla o bir ay dahil bundan sonraki alacağın aylıkları geri isterler Turan
Hiç elleşme o paraya.. Eğer bundan sonra iş bulman yakınsa, 2022 aylığını kestirmek için başvurunu yap:

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü'ne​

2022 sayılı yasa kapsamında sakat aylığı alıyorum.
Sigortalı işe girdiğimden dolayı usulsüz işlem olmaması adına 2022 aylığımın durdurulmasını arz ve talep ederim

ad soyad
imza

tc kimlik no
adres
telefon
Yok, iş bulamayacak, çalışmayacaksan, o zaman şöyle bir dilekçe yaz SGK'ya:
Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü'ne​

2022 sayılı yasa kapsamında sakatlık aylığı alıyorum. XX-XX tarihler arasında sigortalı işe girdim, ama şimdi işsizim.
2022 aylığımın devam etmesi ve usulsüz işlem olmaması için yapmam gerekenlerin tarafıma bildirilmesini arz ve talep ederim

ad soyad
imza

tc kimlik no
adres
telefon

Dilekçenin gönderileceği adres:
Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü
Tuna Cad. No: 7 Kızılay / ANKARA

sevgili oturanboğa bugün gidip borcu ödedim tam 1750 tl şimdi bu ödenen para için ankaraya dilekçe yazmak istiyorum nedenine gelince zaten biz sigortalı işe girişimizi bildirmeseydik bu ödenek ödenmeye devam edecekti
şimdi benim sizden isteğim bu söylediklerimi dikkate alarak bir dilekçe örneği yazmanızdır son bir not benim lafım ana paray değil bunu ödemek boynumuzun borcu fakat gelen faiz sizcede çok değilmi eminim bu konu tek bizim sorunumuz değildir

birde forumu yenilemişsiniz benim bilgisayar böyle bir olayı kaldıramadı sayfalar iki saatte zor açıldı

saygılarımlaa

Neye itiraz etmek istediğini anlamadım?

zaten biz sigortalı işe girişimizi bildirmeseydik bu ödenek ödenmeye devam edecekti

Evet, ve siz daha çok borç ödeyecektiniz... Bildirimde bulunmak sizin yükümlülüğünüz. Bulundunuz diye fazladan bir iyi niyet göstermiş değilsiniz...

Üst Alt