Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı olan bir kişi oğlunun SSK'sından faydalanabilir mi?

mert54

Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
1
2022 olan bir kişi oğlunun ssk sından faydalanabilirmi

Şimdilik faydalanmasın. Zaten şu aşamada yeniden muhtçlıklar degerlendiriliyor. Yakınlarının sağlık güvencesi ile ilgili bakanlıktan cevap beklioruz. Cevap gelsin hele ve şu son gelişmeler biraz aydınlansın bilgilendirrim.
Ama şu an itibariyle şimdilik bir girişimde bulunmayın.

ilçe idare kurulu muhtaçlık kararı alırken yakınlarının özürlü kişiye ayırabilecegi nafaka miktarını hesaplıyor peki örnegin babası özürlü çocuk işte çalışıyor bekar sa evlenecegi içinde para biriktirmesi lazım bunu gider olarak gösterebilirmi maaşından şu kadarı evlenmek için ayırıyor diye örneğin evin tüm giderlerini çıktıktan sonra birde bunu üzerine koyabilirmi bekarsa

2022 Sayılı kanuna göre ssk dan faydalanabilirsiniz. Bu konu şüphe edilmemeli, sadece bir kurum üzerinden gelir bağlandığı taktirde faydalanamazsınız.

çocugunun aldığı maaştan nafaka miktarı hesaplanırken çocugun bekar olması evlenmesi için giderlerinin düşülmesi söz konusu olurmu

benim babam özürlü ben oğluyum yanında kalıyorum ssk lı işte çalışmaktayım 1500 tl maaş alıyorum şimdi muhtaçlık kararı alırken babamın üzerine hiç birşey yok sırf benim aylığı gösterip ret ediyorlar oysa ben evlenecem 1 kuruş param yok kenardan gider olarak evlenecegimi gösteremezmiyim ayırabilecegim nafaka sonuçta yok evin tüğm giderleride bana bakıyo lütfen cevap verin

Üst Alt