Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşım için "Geçici durumda" ibaresi ne anlama geliyor?

NETBUS

Üye
Konular
58
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar martta bağlanan 2022 maaşım bugün pttden ödenmedi . ismim çıkmadı .Haziran maaşını almıştım halbuki . SGK nın internet sitesine baktım orada da DURUMU : Geçici durumda yazıyor Başka bilgi yok.
aylığım kesilmiş midir ? yoksa yeniden alabilir miyim ? bana evrak , kağıt hiç bi şey gelmedi . şu belge eksik bu belge noksan vs diye . bu durumda gerekenleri nereden öğrenebilirim ? maaşımı tekrar nasıl bağlatabilirim ?

Sigortalı olarak çalışmaya mı başladın? Daha doğrusu, sigorta primi yatırıyor musun?

hayır çalışmıyorum.prim de yatırmıyorum. bir işe de girmedim . durumumda bir değişikşik yok yani . maaş bağlandığındaki gibi . kesildi mi şimdi bu maaş ? itiraz edemez miyim ya da haklarım nedir ? neler yapabilirim bu konuda

Askıya alındığında göre kurum bir şey tespit etmiş olmalı. Başbakanlık BİMER aracılığıyla SGK'na maşın neden durdurulduğuna dair soru sor: BİMER

primsiz ödemeler müdürlüğünü aradım ssk primi yatmıştır dedi. başvuru tarihim 2008 in 10. ayı . bu tarihten sonra ssk primi vs hiç birşey ödemedim. 2006 yılında 188 gün ssk primi yatırmıştım. yani başvuru yapmadan önce . bundan dolayı sorun çıkmış olabilir mi ? bilgi falanda vermiyorlar . eve kağıt falan yollar insan . şu eksikliklerden dolayı durdurulmuştur diye . böyle pat diye kesilince insan mağdur oluyor . yani bu tür şeylere güvenip borca girilmez .aldığım parayı kömüre yatıracaktım işler tersine döndü .olacak iş değil .

2006 daki yatırdığım ssk dan dolayı sorun çıkmış olabilir mi ? .tarihine bakmadan prim yatmış diye durdurmuşlardır belki . olamaz mı ?

selam.
benimde hiç odemedigim bagkur kayıtından dolayı durdurulmuştu 2022 maaşim.sildir silindi dosyasını bana gönder dedi ankara emekli sandıgı.maaşin kaldıgı yerden devam eder dedi.emekli sandıgını telefonla ara konuş bence.saglicakla

Telefonla değil, BİMER'e yazılı olarak sor ve gerekçeyi öğren. Ona göre gerekli düzeltmeyi yapar ve maaşın kaldırğı yereden devam ettirilmesini sağlarsın

Primsiz ödemelere ve Bimer e yazılı olarak başvurdum . 2022 ye başvurduktan sonra sigoralılığım ve prim ödemişliğim yok . zaten sgk dan kağıtta aldım . 2006 dan sonra ödeme yoktur diye dilekçeye ekledim . bunlardan başka yapabileceğim bir şey var mı ? bekelemem mi gerekli ?

Yeşil karttada iptal olmuş mudur maaş durdurulduğu için bunu nasıl öğrenebilirim ?

Bekleyeceksin...
Yeşil Kart'ın iptal edilme olasılığı da var. Kart'ı aldığın büroya gidip sorabilirsin. Ya da bir eczaneye gidip rica edersen, onlar da sisteme girip bakabilirler.

ssk da 2006 yılından sonra kaydım yok . ssk dan da ilgili belgeyi aldım yolladım. 10 gün önce . bugün itibariyle sgk nın sitesinde de evrak tahsis servisine gönderildi yazıyor .
bu duruma göre maaş kaldığı yerden ne zaman devam eder ? eylül de alamadığım maaşıda verirler mi ? yoksa maaş hangi döneme denk gelirse ondan sonra mı devam eder ?
sonuçta haksız kesilmiş oldu maaş bağlanmadan 2 yıl öncesinden ssk ile ilişiğim kalmamıştı . cevaplayacaklara şimdiden teşekkürler .

sen haklı isen odenmeyen butun maaşini alirsin.elbetteki sen haklısın.almadıgınıda alirsin maaş olarak ...

Bir sorum olacak ; Bu tekrar bağlanacak para ziraat bankasına mı yatırılır yoksa ptt ye mi ?
* bu konuda bilgisi olan arkadaşların cevaplamasını istiyorum .

KAR8 ibaresi ile görünür sitede ve Ziraat Bankası'na yatırılır. PTT sadece dönem maaşlarını öder

şu anda sitede geçici durumda ibaresi yazmakta . maaş tekrar bağlandıktan sonra eve kağıt gelir mi ? yoksa sitede kar8 yazdıktan sonra bankaya mı gitmeliyim ?

Evrak gelir. Ama o arada sen Ziraat Bankası'Na gidip sorabilir, hesaba yatmışsa parayı çekebilirsin.

cevap için çok sağol teşekkürler . sanırım aralığa kadar ancak bağlanır . beklemekten başa care yok şimdilik .

Evrak yeniden tahsis servisine gönderildi ne demek?

2022 den aldığım maaş eylül ayında kesilmişti. sgk yı aradığımda sigortalılıktan dolayı kesilmiş olabilir dendi ama 2022 ye başvurduğumda sgk ile ilişiğim yoktu .
Neyse sonra tekrar dilekçeyle başvurdum sgk dan ilişik yoktur yazısını ekledim gönderdim .
o gün bugündür takip sitesine bakıyorum . Durum kısmında 'GEÇİCİ DURUMDA' yazmakta. Dün bir gelişme olmuş ama halen bir açıklama yok bu ne demektir ?

Tahsis servisinden sonra nasıl bir gelişme olur ?

thsis.jpg
http://img509.imageshack.us/img509/8764/thsis.jpg

Net bir şey söylenemez, ama bence süreç olumlu işliyor.

bugün sgk dan dilekçeme cevap geldi . 2022 maaşım eylülden itibaren kesilmişti. Halbu ki maaşım geçen martta (3/2009) bağlanmıştı
neyse. cevapta maaş alırken sgk kaydınız olduğundan dolayı haksız aldığınız maaşlar borç olarak ilinizin defterdarlığına gönderilmiştir vs yazıyor .

Bunların bahsettiği sgk kaydı 2006 nın ilk yedi ayına ait . 2006 da yedi ay sgklı görünmüştüm . ve 2006 temmuzundan bu yana sgk kaydım yok. ve bu tarihler içinde 2022 den maaş almak değil başvuru bile yapmamıştım .
Bu nasıl iştir ? şu tarihler arasında diye bile belirtmemişler defterdarlığa gönderdik demişler ? hatta sgk dan sigortalı olduğum aylara ait ve 2006 temmuzdan sonra kaydım bulunmadığına dair yazıyıda eklemiştim. sgk ya başvurduğumda kesinlikle sigorta kaydım yoktu .
Bana maliyeden şimdiye kadar gelen yazı yok ? Bana gerçekten borç çıkarıp parayı geri isterler mi ? bu nasıl iştir ?

BİMER'e, başvurunun savsaklandığına ve çalışan memurların görevlerini yapmadığına dair şikayet dilekçesi yaz ve ilgililer hakkında ceza uygulanmasını talep et.
Başvuruna dair tarihleri ve kuruma başvuru yaptığın dilekçeyi de detaylıca aktar.

Ben BİMER e ve SGK ya dilekçeyle başvurup cevap ve inceleme istemiştim .Dün gelen mektup BİMER den dolayı SGK nın geçiştirmek için yolladığı bilgi mektubu sanırım.bugün sgk yı telefonla aradım telefondaki kişi kimlik numaramdan baktı daha incelenmemiş , 1 aya kadar incelenir dedi . SGK ya sigortayla ilişiğim olmadığına dair yazıyıda yollamıştım . umarım daha durumum incelenmeden bana yollanan bu mektup öylesine geçiştirmek için yollanan bir mektuptur . çünkü detaylı inceleseler ne olduğunu anlayacaklar . Ama yinede pazartesi defterdarlığa gideceğim . Adamlar maaşı kestikleri gibi bir de borç çıkarmışlar olacak şey değil ? benim 6 aydır mağduriyetim ne olacak ?

Ssk dan çıkışım Temmuz 2006 - o gün bugündür ssk kaydım ödemem vs yok .
NİSAN 2007 de 2022 ye ilk başvuru tarihim .
MART 2009 da ilk maaş aldığım tarih .(Buradaki memurun ilgisizliği yüzünden evrakım 1 sene unutulmuş ,bekletilmiş)
Eylül 2009 da maaşım kesildi.Hala beklemekteyim . Tatmin edici cevap daha alamadım sorunumda çözülmedi.

Du bakalım sonuç ne olacak. Hele bir bildirim olsun da...

yeniden tahsis edilen maaşın durumu ?

arkadaşlar 2022 maaşım eylül 2009 da neden gösterilmeden kesilmişti.şimdi ise sgk nın sitesinde yazan bu resimdeki.

*bu durumda param yeniden bağlanmış mıdır ?

*ve eylülden itibaren biriken parayı mı yollamışlardır ?

*yarın ziraat bankasından parayı çektiğimde tekrardan ptt ye maaş gitmeme gerek var mı yoksa bir daha ki maaş döneminde mi ptt ye gitmem gerek?

teşekkürler

evrak.jpg

Üst Alt