Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşım kesildi. Sağlık güvencem nasıl olacak?

ibrahimcan

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
2022 maaşım kesildi bu durumda sağlık güvencem de gitti.Babam üzerine alabilir mi veya gss mi yaptırcam bilenlerden yorum istiyorum.

ibrahimcan babanın sağlık güvencesinden yararlanabilmen için maluliyet cetveli'ne göre malul sayılman lazım. eger maluliyet derecesinde engelin varsa SGK müdürlüğüne gidip babanın sağlık güvencesinden yararlanmak için başvur. SGK müdürlüğü maluliyet tespitinin yapılması için seni yetkili bir hastaneye sevk eder. hastane sağlık kurulundan raporun çıkınca da kuruma gönderilir. eger Ankara sağlık kurulu malul oldugun yönde karar verirse babanın sağlık güvencesinden yararlanırsız. aksi takdirde mümkün değil.
sen en iyisi sgk müdürlüğüne gidip babanın sağlık güvencesinden yararlanmak için başvurunu yap.

bu arada e-devlet şifren varsa sağlık provizyon sorgulaması yap şuradan: https://www.turkiye.gov.tr/spas-mustahaklik-sorgulama
sağlık provizyon sorgulama ekranına git ve kimlik bilgilerini gir. tarih olarak da sorgulama yaptıgın tarihi yaz. ekranda görünen bilgileri de kimlik bilgilerini saklayarak buraya kopyala. durumuna bakayım ben de.

Abla benim %92 ağır engelli raporum var raporum süresiz bu rapou versek olurmu ila yeniden rapormu çkarmamız azım

Üst Alt