Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşım kesilmiş. Ne yapmalıyım?

İLO

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
dün eve bir mektup geldi, mektupta ilgili kişinin gelir kazancının kaynagı muhtaçlık ölçütünün üstünde oldugu anlaşıldıgından söz konunsu aylıgınız kesilmiştir yazıyor.
ben 40 yaşındayım. annem ve babamla yaşıyorum. babam emekli 630 tl maaş alıyor. benim hiç bir sosyal güvencem yok. ne yapmalıyım?

teşekkürler

2022 aylığı bağlandıktan sonra bir şekilde gelir durumunuzda bir artış oldu mu?

maaş ilk bağlandıgında babam emekli degildi 2004 de emekli oldu

Gelir konusunda haklı iseniz şu dilekçeyle sgk'na itiraz edin:

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı
Pirimsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü'ne,​

... / ... / 2009​

xxx tarihinde tarafıma gönderilen "ilgili kişinin gelir kazancının kaynağı muhtaçlık ölçütünün üstünde oldugu anlaşıldıgından söz konusu aylığınız kesilmiştir" ibaresinin bulunduğu mektupla 2022 sayılı yasa çerçevesinde almakta olduğum maaşın kesildiğini öğrenmiş bulunuyorum.

Ne var ki, 2022 Sayılı Kanun'da öngörülen gelir kriterine eşit ya da fazla gelirim bulunmadığı gibi, ailemin geliri kendi temel (kira, eğitim, sağlık, beslenme, giyinme vb.) ihtiyaçlarını karşılamaya ancak yetmekte ve şahsıma hiç bir pay düşmemektedir.

İş bu nedenle 2022 Sayılı Kanun'da öngörülen muhtaçlık kriterlerine uygun olduğum konusunun yeniden değerlendirilmesini, kesilen maaşımın kesildiği tarihten itibaren yeniden bağlanmasını; muhtaçlık durumundan çıktığım iddiasında ısrar edilmesi halinde ise belirlenen gelirimin kaynağının Türk Medeni Kanunu çerçevesinde süzgeçten geçirilerek açık olarak belirtilmesini ve tarafıma yazılı yanıt verilmesini tüm hukuki haklarım saklı kalmak koşuluyla arz ve talep ederim.

ad soyad
imza​

TC kimlik no:
Adres:
Telefon:
Dilekçe gönderecek adres:
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
PRİMSİZ ÖDEMELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
TUNA CD. NO:7 KIZILAY/ANKARA

Üst Alt