Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşım ne zaman bağlanır? Kısıt ödeme ne demek?

• Konbuyu başlatan sere
  • Başlangıç tarihi
S

sere

Merhaba. Ben bu forumda yeniyim. 2022 aylığım hakkında görüşlerinizi almak istiyorum.

Ben ilk aylığımı mart 2008'de aldım. Akabinde süre bitimi nedeniyle aylık durdurulma yazısı yazıldı. Sonra 2022 evraklarını yeniledik ve ankaraya gönderdik. 7 ay sonra yani 21 Ekim 2008 de internetten baktığımda Durumu Geçiçi durumdan Aktif Olarak değişmiş. En iyisi ben size internet sayfasında ki bilgileri yazayım:

• Emekli Nevi :MUHTAÇ
    Durumu :AKTİF

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
    TARİHİNDE SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİLDİ
    Özür oranı (%70-%100) Kabul edildi.
    TARİHİNDE 30252 KARAR NOSU İLE

ÖDEME DURUMU
    21/10/2008 TARİHİNDE KISIT ÖDEME

YAZIŞMA VE EVRAK İŞLEMLERİ
    02.01.2008 TARİHİNDE SÜRE BİTİMİ NEDENİYLE AYLIK DURDURULMA YAZISI YAZILDI.

TANITIM KARTI
    09/02/2008 TARİHİNDE ÖZEL BELGESİ HAZIRLANDI
    TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 09/10/2006
    TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 23/10/2007
    TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 07/08/2008
Şimdi ben Postaneye gittiğimde "tamam aktif yazabilir ama daha ankaradan kağıt gelecek maaşın tebliğ olduktan sonra çekebilirsin" dediler.. Şimdi ben ne kadar beklemem gerekiyor maaşım çekmek için.. Bi de toplu birikmiş para alabilir miyim?
Bir de annem maşımı kendi üstüne aldı. Acaba bu benim paramı kendi çekmem için bir engel oluşturuyor mu? Annem benim vasisi diye rapor aldırdı bize. Yani maaşım bağlanırsa kendim çekebilir miyim. Bir de o rapor (vasilik) Kasım 2009!'a kadar geçerliymiş.

Lütfen bu konuda yardımlarınızı merakla bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar..

İyi günler dilerim..

Annenize vasilik raporu vermişseniz,Vasilik iptal edilmeden siz parayı alamazsınız.Hangi tarihten itibaren başvuruda bulunmuşsanız o tarihten itibaren toplu paranızı alabilirsiniz.Belli bir süre (ödeme emri)çıkana kadar maaşınız durdurulmuş.Ödeme emri çıkar çıkmaz maaşınızı tam olarak alabilirsiniz.

Vasilik raporunu nasıl iptal edebilirim. Bir yardımcı olursanız

Raman72' Alıntı:
Mahkemeye başvurun.
peki merak ettiğim bir şey var ben maaşımın ödeme emri geldiğinde maaşımı kendim nufüs cüzdanımı göstererek çekebilir miyim? Mahkemeye başvurmak için neler gerekiyor. Yoksa yeniden sağlık kurulu raporu mu almam gerekiyor. Bunları cevaplarsanız çok sevenirim. İyi günler...

2022 Maaşım için yeni kağıt dün geldi fakat

Mrb. Benim 2022 maaşım ile ilgili yeni bir kağıt geldi dün. İçini açtım ve okudum fakat belirli bir aylık yazmıyor sadece topluca para olarak bir miktar var. Daha önce (eski) gelen kağıtta bu kez topluca para yoktu 700 kisür aylık gözüküyordu yani tam tersi.

Acaba bana aylık bağlanmadıda sadece topluca para mı yatırıldı. Kağıtta "Aylık bağlanma bilgisi (KIST) " diye birşey yazıyor.

Benim sorum ben 3 ayda bir maaş alacak mıyım? yoksa; yalnızca hesabıma yatırılan xxx miktarı çekmek zorunda mıyım?

Bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum bi zahmet acil iyi günler...

MERHABA ARKADAŞIM ÖNCELLİKLE HAYIRLI OLSUN MAAŞIN ÖDEME EMRİ KAĞIDI SADECE TOPLU PARA ALMAN İÇİNDİR MAAŞINI TABİKİ ALACAKSIN KURBAN BAYRAMI NEDENİYLE MAAŞLAR ERKEN ÖDENECEK 3ARALIK ÇARŞAMBA GÜNÜ ÖDENMEYE BAŞLANCAK HABERİN OLSUN PTT YE GİTCEN MAAŞINI ALMAK İÇİN İÇİN RAHAT OLSUN PARANI VE MAAŞINI SAĞLIK HUZURLU GÜNLERDE HARCAMANI TEMENNİ EDRİM KIST DEMEK MAAŞININ BAĞLANMIŞ DEMEK TOPLU PARANIDA ZİRAAT BANKASINDAN ÇEKİP ARALIKTADA MAAŞINI PTTDEN ALACAKSIN BANKADAKİ PARA SANA AİT İSTERSEN HEPSİNİ ÇEK İSTERSEN KENDİNE HESAP AÇTIR KARAR SENİN ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN

merhaba arkadaşlar bende maaş alıyordum daha önce ama ssk lı olarak işe girince kesildi bir daha bankaya gitmedim bende emekli sandığından aldığımız kart duruyor bunu ne yapacağız bizde mi kalacak yoksa ne yapacağız bilgilendirirseniz sevinirim teşekkür ederim

selenemre, beni çok aydınlattın sağol kardeşim. Fakat benim maaşı annem vasi olarak üstüne aldı. O yüzden ben çekemiyeceğim. 15.11.2009'a kadar geçerli.

Şimdi ben dün postaneye gittiğimde yatırılmamış dediler. 6 aralıkta gel dediler. Dua et be kardeşim inşallah bende kendi paramı çekebileyim..

Allah razı olsun sağol kardeşim...

Üst Alt