Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşımı arttırmak için elimdeki rapor geçerli mi?

korhus

Üye
Konular
18
Reaksiyonlar
0
ben prograsif müsküler distrofi hastasıyım 2022 maaşı bağlandığında rapor % 50 idi yaklaşık 8 ay önce aldığım raporda ise % 76 verildi hastalığımın ilerleyiciliği gözönünde bulundurularak bu raporu maaşı arttırmak için kabul ederlermi yoksa yeniden rapor almam gerekiyormu?

maaşımın artırılmasını istediğim dilekcenin bir örneğini buraya ekleyebilirmisiniz? şimdiden ilginize teşekkür ederim,saygılar...

Devlet hastanesinden almışsan kabul edilir diye düşünüyorum.

Bunun için yeni raporu SGK'na göndermeli ve artış talep etmelisin. Şöyle bir de dilekçe de ekle:

SGK PRİMSİZ ÖDEMELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'ne

Halen 2022 sayılı yasa kapsamında aylık almaktayım. Ne var ki geçen sürede sağlık koşullarımda ağırlaşma olmuştur. Ekte bilgilerinize sunduğum sağlık raporu gereğince halen aldığım sakatlık aylığının arttırılmasını arz ederim.

Ad-soyad
TC kimlik numaran
Adres
Telefon
Raporla dilekçeyi İadeli Taahütlü olarak posta ile şu adrese gönder:
SGK PRİMSİZ ÖDEMELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
TUNA CD. NO:7 KIZILAY/ANKARA

raporda şöyle bir yazı olması şart 2022 MAAŞ YÜKSELTME RAPORUDUR

benim raporumda 2022 MAAŞ YÜKSELTME RAPORUDUR diye bir yazı mevcut değil,bu durumda göndermde saçma olur herhalde,ilginize çok teşekkür ederim,saygılar...

Elinizdeki rapor kabul edilecektir...

Sağlık Raporlarında (yönetmeliğinde) şu ibare yer alır:
[SIZE=2]Tüm vücut fonksiyon kaybı oranı % 40 ve üzerinde bulunanlar; özür durumuna ilişkin bilgilerini Nüfüs Cüzdanlarına işletebilmek, özürlü aylığı alabilmek ve vergi indiriminden faydalanabilmek için ilgili kurumlara başvuruda bulunabilirler. Ayrıca, ağır özürlü olduğu bu rapor ile belgelendirilenler sayılan hakların yanı sıra; bakım hizmetlerinden yararlanabilmek amacıyla ilgili kurumlara başvurabilirler.[/SIZE]
Yani raporunuz 2022 maaşı için doğrudan hak sabi yapıyor sizi.

arkadaşlar benim elimde çalışma kaybı oranı %92 raporu vardı ve ben tekerlekli sandalyeyle sgk pirimsiz ödemeler genel müdürlüğüne bizat gittim ve bana dedilerki raporda şşöyle bi yazının olması şart 2022 maaş yükseltme raporu dur

Üst Alt