Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşımı durdurup isteğe bağlı pirim yatırırsam,daha sonra yeniden 2022 maaş..?

kon_ak

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
mrb ben şu anda 2022 maaşı almaktayım bu ara maddi durumum biraz iyi 2022 maaşımı durdurup isteğe bağlı pirim ödemeyi düşünüyorum evliyim 2 cocuğum var ben öldükten sonra onlara bişeyler kalsın istiyorum bildiğim kadarıyla 2022 maaşı ndan eşe ve çocuklara bişey kalmıyor isteğe bağlı primi 4-5 yıl kadar yatırdıktan sonra geri 2022 maaşı almam mümkünmüdür

"Yetim olmaları nedeniyle fark ücreti alanlar hariç olmak üzere, hangi adla olursa olsun herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan bir gelir veya aylık hakkından faydalananlar ile isteğe bağlı prim ödeyenler dahil olmak üzere Kuruma başvuru tarihi itibariyle sosyal güvenlik kurumlarına uzun vadeli sigorta kolları ya da genel sağlık sigortası kapsamında prim ödeyenler aylık hakkından faydalanamayacaklardır. "
...
Başvuru tarihi itibariyle uzun vadeli sigorta kolları ya da genel sağlık sigortası kapsamında prim ödediğiniz takdirde 2022 aylık hakkını kaybediyorsunuz. O yüzden isteğe bağlı prim ödemeye başladıgınızda hemen kurumu bilgilendirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde hakkınızda kanuni borç tahakkuk ettirilir.
Aylığınız kesildikten sonra yeniden başvurmanız gerekecek. Aynı aylığın tekrar alınması sözkonusu bile olamaz.
Yeni baştan kaymakamlığa başvuracaksınız şartlarınız uygunsa baglanır, aksi takdirde zaten baglanmaz.

Üst Alt