Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşımın yükseltilme talebim kabul edildi. biriken farklar neye göre hesalanır?

efe can

Üye
Konular
94
Reaksiyonlar
0
  • Emekli Nevi :MUHTAÇ
    Durumu :AKTİF

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
    14/02/2008 TARİHİNDE SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİLDİ
    17/03/2008 Yeni Rapor istedi
    24/03/2008 TARİHİNDE 27321 KARAR NOSU İLE

ÖDEME DURUMU
    20/10/2008 KAR8

YAZIŞMA VE EVRAK İŞLEMLERİ
    10.04.2008 TARİHİNDE HASTAHANEYE ARA KARAR YAZISI YAZILDI.

TANITIM KARTI
    08/10/2007 TARİHİNDE ÖZEL BELGESİ HAZIRLANDI

EVRAK AÇIKLAMA

TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 19/04/2007
    TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 24/12/2007
    TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 14/08/2008
arkadaşlar ben 19.04.2007 tarihinde almakta olduğum 2022 maaşının yeni rapor dereceme göre düzenlenmesi için müracaat ettim en son yeni rapor istendi 10.06.2008 tarihinde yeni rapor işlemlerini bitirdim bekliyorum
sormak istediğim bugün sayfaya yeni bir ibare düşmüş ne anlama geliyor aceba tşk

ÖDEME DURUMU
20/10/2008 KAR8

kar8 ibaresi ne anlama geliyor bilemiyorum ama bilgi edinmeye yazıp evrak takibindeki "kar8" ne anlama geliyor ögrenebilirsin..
bilgi edinme cevabını buraya kopyalarsan bizlerde bilgi edinelim..

kardeş hayırlı olsun işlemin bitmiş. gelecek maaşını yüksek alabilirsin. 2 sorum olacak önceki raporun oranı kaçtı. sonraki raporun oranı kaç. şu anda emekli nevi muhtaç gözüküyo. sonraki rporunu göndermezden öncedemi muhtaç yazıyordu

hayır eskiden emekli nevi sakat yazıyordu yeni değişti raporun derecesini bilmiyorum ilk müracaatımdaki rapor%76 idi sonradan yeni rapor istediler hastaneye sevk ettiler işlemleri yaptım ama hastane raporun derecesini söylemedi
ben rapor derecemin kaç olarak kabul edildiğini bide biriken farkları nasıl alabileceğimi nasıl öğrenebilirim ilk müracaatım 19-04-2007
18 ay geçmiş

bak şimdi bu sürede geçen yani biriken maaş farklarını alamazsın. sadece 12. ayda alacagın maaş yüksek alırsın 808 ytl. bende geçen yıl yükselttim ama geçen rüredeki farklar ödenmiyor şimdi yapacagın birşey yok. dedigim gibi sadece 12 aydan itibaren maaşın yüksek ödenecek. evrak takip sitesinde yazar oranın % kaç kabul oldugu dikkatli bak

Emekli Nevi :MUHTAÇ Durumu :AKTİF

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
14/02/2008 TARİHİNDE SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİLDİ
17/03/2008 Yeni Rapor istedi
24/03/2008 TARİHİNDE 27321KARAR NOSU İLE

ÖDEME DURUMU
20/10/2008 KAR8

YAZIŞMA VE EVRAK İŞLEMLERİ
10.04.2008 TARİHİNDE HASTAHANEYE ARA KARAR YAZISI YAZILDI.

TANITIM KARTI
08/10/2007 TARİHİNDE ÖZEL BELGESİ HAZIRLANDI

2.Tarih
TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 19/04/2007
TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 24/12/2007
TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 14/08/2008
evrak tahsis sayfasını tekrar kopyaladım
ama raporun hangi derecede kabul edildiği yazmıyor

arkadaşlar ben 19.04.2007 tarihinde maaş yükseltmek için yeni raporla dilekçe verdim
en son 04.2008 tarihinde yeni rapor istendi işlemlerini hallettim ve bu gün adresime bilgi mektubu geldi 261ytl toplu paradan bahsediyor ilk müracaatımdan buyana tam 18 ay geçti bu durumu anlayamadım
farkları hesaplanırken ilk müraacat tarihi esas alınmıyormu?
ilk müraacatımdan bu yana 18 ay geçmiş 261ytl ancak 23*4 aylık far eder nası oluyo bu iş
bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim...

arkadaşlar konuda bilgisi olan yokmu..farklar ilk müraacat tarihine göremi yoksa istenilen yeni rapor tarihine göremi hesaplanıyor?işin içinden çıkamadımneye göre hesaplıyorla??

Yeni rapor SGK kayıtlarına geçtiği tarihten sonraki ay başından itibaren artış uygulanır. Yani sana uygulanan artış doğru.

• Yönetmeliğin ilgili maddesi (madde 17):
    Sağlık kurulu raporu sonucuna göre tespit edilecek özürlülük durumuna bağlı olarak aylık tutarında değişiklik yapılması gerekenlerin aylıkları, sağlık kurulu raporlarının Kurum veya ilgili sosyal güvenlik kurumunun kayıtlarına geçtiği tarihi takip eden ay başından itibaren artırılır veya Sağlık Kurulu karar tarihini takip eden ilk aylık ödeme döneminden itibaren azaltılır.

Üst Alt