Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşına başvurdum, rapor oranımı düşürdüler? Şimdi de reddetiler!

focus83

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar, ya bu doktor belaya bir türlü karar veremiyoo... ben işitme engeliliyim... emekli sandığı 2022 sayılı aylık maaşı başvurdum.. 04,05,2005 tarihinde bingöl devlet hastanesi sag 80 db sol 82 db işitme kaybı tespit etmiştir. özür oranı 44... tam 1 yıl bekledim. emekli sandığı tarafında heyet raporda bu sonucu yeterli bulunmadıgını için arakarar verilidi.
erzurum atatürk ünv araştırma hastane sevk edilidi. 06,06,2006 tarihinde tekrar muayene ettim. bera testi ettim. sag 80 sol 80 db işitme kaybı tespit etmiştir ama hiçbir farkı yok.. bu dafa özür oranı 40 verdi. 1 yıl bekledim... nihayet sonucu bu defe noksanlık eksigi var. yani yeni yönetmelik göre yeninde rapor yapılacak.. ve 10,08,2008 muayene ettim. yine aynı test ettim ve yine hiçbir farkı yok
16 08,2008 yani bugün kararı özür oranı yüzde 30 vermiş. nasıl oluyo bu şekil yüzde 30 veriyooo. daha önce hiçbir farkı yok.. doktor diyo özzürlü oranı değişmiş.. ya arkadaşlar biraz yardımcı olun bana. nasıl verilir karar.. sizce ankara emekli sandığı tarafından bu sonuca göre nasıl karar verilir. yoksa tartışılı mı?
ben tam 3,5 yıl uğraşıyorum bu işi. ne yapayım? adalet bu mu ya.. sizce maaş baglanır mı?
ilgililer teşekkürler..

%30 ile 2022 den yararlanabilmeniz söz konusu degil ankara saglık kurulunda raporunuz en az %40 kabul görmesi gerekli yani yasa o şekilde üzgünüm

16 Temmuz 2006 PAZAR ve 26230 sayılı resmi gazetede yayınlanan
ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE
VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI
HAKKINDA YÖNETMELİĞİN
Kazanılmış haklar bölümünün b) 20/6/2006 tarihli ve 26204 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşları ile Özürlü ve Muhtaç Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Yönetmelikle yürürlükten kaldırılan 6/1/1994 tarihli ve 21810 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınan ve Emekli Sandığı Sağlık Kurulunca verilen nihai raporlarda yer alan vücut iş görme gücü kaybı oranları geçerlidir.Dolayısıyla daha önce aldığınız rapor geçerli.İtiraz edebilirsiniz.
Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğüne başvurarak yeni sağlık kurulu raporonuzada itiraz edebilir ve kendinizi hakem hastahaneye sevk edebilirsiniz.

İlgili yönetmeliğin Kazanılmış Haklar'ı düzenleyen (Geçici 1.) maddesi senin kazanılmış haklarını koruyor:
www.engelliler.biz/haklarimiz/ozurlulukolcutu.htm

Başvurduğunda geçerli, olan yönetmeliğe uygun olarak alınmış raporuna karşılık ES sana 2022 maaşı bağlamak zorunda. Bağlamazsa, dava edebilirsin ES'nı.

S.a Arkadaşlar merhabalar bendede aynı sorunu çıkardılar..
06.02.2008 de bakırköy devlet hastanesinde kbb dan heyete girdik ordan aldığımız
%42 'lik raporla evraklarımızı tamamlayıp ankara emekli sandığına gönderdik

Emekli sandığı raporu yetersiz bulduğundan bizi C.Paşa tıp fakültesine üst yazıyla havale etti ordada aynı rapor işlemlerini test vs gerçekleştirdik ve heyetten çıkacak raporu beklemeye başladık...

Raporu bu gün aldım ve %20 bir rapor vermişler tabi bu şekildeki rapor bizim hiç bir işimize yaramıyor daha önceki aldığımız rapor %42 olmasına rağmen burdan %20 verdi bu durumda ne yapmamız lazım...

İtiraz hakkımız varmı varsa ne yapmamız lazım 5 aydır uğraşıyorum
nasıl bir yol izlemem lazım değerli arkadaşlarım...

Cevaplarınız için şimdiden teşekkur ederim...

Hayati, İl sağlık müdürlüğü nezdinde itiraz hakkınız var. İtiraz edebilirsiniz...

Nasıl başvuru yapacağız eski rapor yeni rapor ve dilekçemi yazacağız her hangi bir purosödürü varmı başvurur için...

Aynen öyle. Eski rapor, yeni rapor ve bir dilekçe. Zaten rutin bir uygulama... İl sağlık müdürlüğüne gittiğinizde kolayca halledebileceksiniz

Teşekkur ederim bülent bey uğraşıcam bakalım hacettepenin verdiği kararı bozarmılar yoksa nederler...

red edildi

EMEKLİ NEVİ:--- DURUMU :İŞLEMDE

SAĞLIK KURUMU İŞLEMLERİ
28.05.2007:Rapordaki eksikliklerden dolayı iade edildi
31.05.2007:TARİHİNDE 17095KARAR NOSU İLE

ÖDEME DURUMU

YAZIŞMA VE EVRAK İŞLEMLERİ
29.12.2008:TARİHİNDE RAPOR RED YAZISI YAZILDI

EVRAK AÇIKLAMA ikinci açıklanma
TAHSİS:Evrak tahsis servisine gönderildi:31.07.2006
Tahsis: Evrak tahsis servisine gönderildİ:05.09.2008 RAPOR RED YAZISI YAZILDI :29.12.2008

arkadaşlar ben 5 yıl müracat ettim...işitme engelliyim..üstteki sağlık kurulu raporda iade edildi diyo..en altaki.red yazısı yazıyoo.bana hiç evrak ve yazışma gelmedi bugüne kadar...ben hiç bir şey anlamadım...

arkadaşlar sizin durumunuz aynen benim başımdanda geçti.biz 2022 sayılı evraklarımızı hazırlarken bizden kontrol muayenesi tahutnamesi imzalıyoruz yani kurumun bizden kontrol muayenesi için yeni tarihli sağlık kurulu raporu isterlerse engeç dört ay içinde kuruma göndereceğimi tahhüt ederim imza atıyoruz yani bu durumda kurumun bizden yeni tarihli sağlık kurulu raporu istemesi yasaldır bu konu hakkında hiç birşey yapamayız

Üst Alt