Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşında rapor artışında bildiriyi nasıl yapmalıyız?

ummahan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar, ben yeni üyenizim kardeşimin rapor artışı hakkında bilgi sorucam.

Kardeşim %69 ağır derecede işitme ve konuşma engelli 2022 den yararlanıyor. Fakat bir kaç yıl önce geçirdiği kaza sonucu göz problemi yaşamıştı şimdiyse görmesi daha da azaldı yenide tekrar rapor almak için başvurdum rapor aldım
yeni raporunda işitme engeli oranı %69 gözden %57. ikisinin ortalama rapor oranı %87
ben bunu bir dilekçeyle bildirdiğimde maaş artışı olur mu?
yeni özürlü kimlik kartı alabilir miyim.
Yazdığım dilekçeyi kardeşimin adıyla mı yoksa vasisi olarak babamın adıylamı yazmam gerekir babamın adıyla yazarsam vasisi olduğunu belirten belge gerekir mi yoksa kardeşimin kimlik fotokopisi yeterli olur mu?

biraz uzun oldu ama bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler.

Kardeşiniz 18 yaşından büyükse;
sakatlık oranı cetveli'ne göre tüm vücut fonksiyon kaybı %70 ve üstü ise, evet, maaşınızı yükseltmek için SGK'na bir dilekçeyle birlikte raporunuzu göndererek maaş yükseltme talebinde bulunabilirsiniz:http://www.engelliler.biz/forum/202...urdurmak-icin-gerekli-dilekce.html#post734384
Dilekçeyi onun adına düzenleyin.İmza ve dilekçenin altındaki bilgiler ona ait olsun ama.
...
Kardeşiniz 18 yaşından küçükse; rapor oranı isterse %100 olsun farketmior, maaşta yükseltme yapılmıor. Bu durumda maaş yükseltme talebinde bulunulamaz.

Üst Alt