Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşından faydalanabilir miyim? [Soru]

lodos38

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
arkadaslar babamın sıgortası yok. ben de yuzde 40 engellıyım. sag bacak yok. ben yesılkartlıyım. acaba bu maasdan faydalanabılır mıyım.
simdiden tesekkurler

Sosyal güvencen yoksa, hanede kişi başına düşen gelir 82 ytl'den azsa, %40 ve üzerinde sakatlık raporu alabilirsen, evet, 2022 maaşı alabilirsin.

sosyal guvence olarak yesil kartım var.raporum %40 ve aılede kısı basına dusen gelır nası hesaplanıyo bılmıyom ama babam esnaf ve devlete gelırıyle ılgılı bı belge vermıyo.yanı bı nevı seyyar satıcı.baskada evde ssklı yok

O zaman 2022 maaşı alabililirsin. Yaşadığın yerdeki Defterdarlık ya da Malmüdürlüğüne başvuracaksın:

• İstenilen Belgeler:

a) Başvuru Formu (Bu formda yer alan; aylık istek dilekçesi ile mal bildirim belgesi aylık talebinde bulunan tarafından doldurulup, imzalanacaktır. Muhtaçlık belgesi, ikametgah ilmühaberi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği ise yetkililerce doldurularak imzalanacak ve mühürlenecektir.)

b) Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik gereğince alınacak Sağlık Kurulu Raporu.

c) Türkiye İş Kurumuna başvuru yaptığına dair belge.

ç) Kontrol Muayene Taahhütnamesi (Aylık talebinde bulunan tarafından doldurulup imzalandıktan sonra ilgili Defterdarlık yada Malmüdürlüğünde yetkilisince imzalanıp mühürlenecektir.)

d) Üç adet vesikalık fotoğraf

saglık raporu ve fotograf harıc dıger belgelerı nerden alıp dolduracaz?

Yaşadığın yerdeki Defterdarlık ya da Malmüdürlüğü

Sakatlık oranı %40 ile 69 arası olanlar üç ayda 530 ytl %70 ve üzeri olanlar 808 ytl alıyorlar...

Üst Alt