Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşını kestirmek için dilekçe gönderdim, ama maaş kesilmedi. Ne yapmalıyım?

akdeniz

Yeni Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
0
2022 maaşinı kestirmek için dilekce gönderdim bir yanıt alamadık 2 ay oldu sgk ya dilekce göndereli bir cevap yok maaş kesilmedi daha bu drumda ne yapmaam lazim

Maaşınızın kesilmesi talebiyle dilekçe göndermişseniz başka bir işlem yapmanıza gerek yok, hesabınıza para yatsa dahi çekmeyin bir süre sonra kesilecektir

Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü Tuna Caddesi No:7 Kızılay /Ankara

Adresine yolladıysanız ulaşmıştır, ulaşmadığından şüpheleniyorsanız bir dilekçe daha yazıp iadeli taahhütlü olarak tekrar gönderin

Akdeniz evrak takipten durumuna bir baksana: Evrak takip

Altta evrak açıklamaları kısmına bak istersen. Bir de aylık durdurulma tarihine bak...
Ayrıca alo 170'i ara kayıt yaptır ve kayıtlı olarak sor. Kesin bişi bilemiyorlarsa bile referans numarası verirler sana ve iki üç günde o numarayla cevabına ulaşırsın..

Emekli Sicili:
Vasi Adı:Vasi Soyadı:
Emekli Nevi:18 YAŞ ALTIDurumu:AKTİF
Aylık Durdurulma Tarihi:Aylık Durdurulma Nedeni:TANIMSIZ
Değişiklik Tarihi:Durumu:
Yazışma Tarihi:Yazışma Durumu:
Belge Açıklama Tarihi:Durumu:
Rapor Tarihi:Rapor Açıklama:
İşlem Tarihi:İşlem Açıklama:
Ödeme Tarihi:20/1./10.1Ödeme Durumu:KESİNLEŞTİ
Online Ödeme Tarihi:Online Ödeme Tutarı:1008.0
Online Ödeme Açıklama:İLK AYLIK BAĞLAMASon Maaşı(1 Aylık):210.76

takip te bir şey anlamadım yukarıda yazılandan yani

Evrak takipte "durumu" kısmını silmedin di mi? Oarada bişi yazmıyor çünkü. Pardon şimdi gördüm :) Aylıgın halen aktif gorunuyor.
Evrak açıklamaları kısmında yeni bişi yazıyor mu baktın mı? En altta "evrak açıklamaları" diye bir kısım var orada bişi yazmıyor mu?

İşe başladıgın gerekçesiyle aylıgının kesilmesini talep etttin anlaşılan. Önceki mesajlatrından öyle bir yorum çıkardım. İşe ne zaman başladın?

18 nisan 2011 işe başladım sonra ptt kargo ile maaşı iptalı için dilekce gönderdim

Dilekçeni sigortalı çalışan olarak işe girdikten sonra 90 gün içinde göndermen çok önemli. Daha önce de 2022 aylıgı alıyorken sigortalı çalışan olarak bir çalışman yoksa ve sigortalı çalışan olarak senin için yatırılan prim gunu sayısı bir senede 90 günü geçmiyorsa sana yersiz ödeme iddiasıyla borç çıkartamazlar.
Fakat şu an 90 günü geçmiş gorunuor ve Aylıgın halen aktif gorunuyor.
dilekçenin ulaşıp ulaşmadıgını hemen "alo 170'ten sorar mısın? Pazartesi bu işi sıkı takipe al lütfen ve dilekçenin gereğini yapmalarını iste. Alo 170'ten sorarken sorunu kayıtlı olarak sor, sorunun kayda geçirilmesini iste.

170 aradım kayıt yaptıktan sonra derdimi anlattım
bana dediki
göndermiş oldugunuz herhangibi bir belge yok gözüküyor maaşı cekmeyin istersenız yeniden iadeli taahutlu bir dilekce gönderin dedi

son olarak yukarıdakı tabloda cocugun tc nosu kayıtlı onu nasıl sile bilirim?

Akdeniz, şimdi sen 18 Nisan'da çalışmaya başladıysan 90 günü geçiyor... 90 gün dolmadan dilekçeni göndermiştin ama dilekçe ulaşmadıysa ki öyle görünüyor sana yersiz ödeme yapıldı iddiasıyla borç tahakkuk ettirebilirler. İşin açıkçası bu kaygı yüzünden işi uzattım...
O yüzden lütfen bu işi sıkıya al. Dilekçenin ulaşıp ulaşmadıgını "alo 170" ten sordugunu ama gönderilmiş bir dilekçe gormediklerini soylediklerini belirt, olanları anlat kısaca muhakkak. Aylık kesilmeyince ve SGK'dan cevap gelmeyince ikinci bir dilekçe yazmak zorunda kaldıgını muhakak belirt...
Eylül aylıgını hiçbir şekilde çekme.
Gelişmelerden lütfen haberdar et bizi...

NOT: Yöneticilere söylersen silerler Akdeniz.

tamam dedigin gibi yapacam
zaten ben haziran ayı maaşınıda cekmedim

Üst Alt