Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşını nasıl çekebilirim? Evde bakım aylığını nereden takip edebilirim?

karacalar

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
1
merhaba bülenrt bey;
ben ahmet size bi sorum olacak ben bundan 2 ay önce özürlü maaşı ve bakım ücreti için başvuruda bulunmuştum 27/01/2011 tarihinde intnette öz.evrak takibinde sorgulamada ''incelemededir'' şeklinde yazıyordu hemen ertesi gün(28/01/2011) tekrar sorguladığımda şöyle yazıyor; durumu: Aktif,ödeme tarihi 28/01/2011, online öd.tutarı:403.2 TL. şimdi burdan anladığım kadarıyla bu sadece özürlünün maaşı ... adrese herhangi bi kartta göndermediler aylığı nasıl çekebilirim? ikinci sorumda bakım ücretinin çıktığını nerden öğrene biliriz? ilgilendiniz için teşekkürlerimi sunarım. Ahmet KARACA-Tarsus

size bilgi belge gelecek onla birlikde zıraat bankasına gideceksiniz.toplu odemeyi ordan alacaksınız daha sonra her üç aylık donemlerde ptt şubelerine gideceksiniz maaşinizi almak için.
kolay gelsin

Evrak takipte online ödeme tarihi yazdıktan sonraki on gün içinde Zıraat bankasından toplu paranızı çkebilirsiniz. Online ödeme tarihi görününce toplu paranız bankaya yatırılmış demektir çünkü. O tarihten sonra en geç on gün içinde toplu paranızı alabilirsiniz. Belgeyi beklemenize gerek yok. Sanırım bu bir hafta içinde toplu paranız bankaya yatırılır ve online ödeme tarihi evrak takipte görünür...
Dönem aylıklarınızı ise gezgin arkadaşımızın da dediği gibi PTT'den alacaksınız.
Evde bakım ücretiyle ilgili bilgileri başvuru yaptıgınız il/ilçe sosyal hizmetlerden öğrenebilirsiniz. Başka türlü öğrenme imkanı malesef yok...

Üst Alt