Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşını yükseltmek için başvurdum, Mayıs ayından bu yana ses çıkmadı..?

kahraman26

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar

ben 2003 yılında 2022ye başvurdum o zaman bana % 40 rapor verdiler. 2007 yılında ise bakım ücreti için başvurduğumda bana % 70 verdiler.
bi arakadaşım bana son aldığın raporu ankaraya gönderirsen 2002 maaşın yükselir dedi. mayıs ayında gönderdim henüz bi cevap alamdım.

bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim

teşekkür ederim

Evrak takipten durumuna bakar mısın öncelikle: evrak takip

Alo 170'ten de sorabilirsin ayrıca.

Yeni raporunuz SGK'ya ulaştıktan ve gerekli işlemler yapıldıktan sonra işleme alınır ve aylıgınız yükseltilir.
Aylığınız özürlü sağlık kurulu raporunuz kurum kayıtlarına geçtiği tarihi takip eden aybaşından itibaren arttırılır. Bu süreçte gecikme olsa bile rahat olun, bahsedilen tarihten itibaren farkınız toplu olarak ödenir, sonraki dönem aylıklarınızı da yükseltilmiş olarak alırsınız.

170 aramadım pazartesi arıyacağım inşallah çok teşekkür ederim ablacım

Rica ederim ablacım:) Kolay gelsin sana, inşallah çabuk olur, gecikme olsa bile kafana takma farkları toplu olarak alırsın kaybın hiç olmaz.

abla ben 170i aradım benim özür derecem %75 olması gerekiyormuş öyle bişey varmı beni yanlış mı bilgilendirdiler anlamadım.benim bildğiğim %70 rapor ile maaş yükseliyor. bu konuda bana yardımcı olursan çok sevinirim teşekkür ederim

Yok öyle bişi ablam. Yanlış söylemişler sana. Yüzde yetmiş özür oranı ve üstü olması gerekiyor. senin özür oranın da yüzde yetmiş zaten.
Evrak takipten baktın mı peki durumuna bi değişme var mı?

Maaş tutarın da mı aynı görünüyor halen? altta evrak açıklamalarında bişi yazıor mu?

online ödeme tutarı92.61
son maaş 1 aylık 219.18 yazıyor abla

Ablam bu online ödeme tutarı sana ödenen önceki toplu para mıydı? Yoksa online ödeme tutarında yeni bir değişiklik mi bu?

"Emekli Nevi" kısmında ne yazıyor bir de bakar mısın?

Merhabalar..benim abiminde rapor oranı yükseldi.Hangi adrese ve nasıl göndereceğiz yeni raporu? bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler..

ablacaım emekli nevi kısmına yazıyor yani bi değişiklik yok yükselseydi muhtaç yazardı değilmi

emekli nevi kısmına sakat yazıyor demek istdedim abla

O halde henüz bir değişiklik yok demek ki. Evet, "muhtaç" yazardı. o halde "alo 170"ten tekrar ara dilekçenin akibetini öğren. Dilekçen ulaşıp ulaşmamış mı diye...
Bunda kayıtlı olarak bilgi edinme kapsamında sor ablam. Soruna cevap veremiyorsa gerekirse yazdır. Kesin cevap için birkaç gün bekleyebileceğini söyle. Cevabı ögrenene kadar üstele memura.
" yüzde yetmiş beş özür oranı gerekir" gibi saçma cevap vermesinler bunda.
Bunda bilen bir memura rastlayacagını düşünüorum. Beklemezsin büyük ihtimalle.

ablacım evrak tabikine şöyle geçiyor daha yenimi işleme alındı anlamadım
DİYARBAKIR 24.05.20111089418815.09.2011Evrak sisteme kaydedildi.
DİYARBAKIR 24.05.20111089418815.09.2011Evrak işleme alındı.
DİYARBAKIR 24.05.20111089418816.09.2011Evrak sistemden silindi.
DİYARBAKIR 24.05.20111089418816.09.2011Evrak sisteme kaydedildi.
DİYARBAKIR 24.05.20111089418816.09.2011Evrak işleme alındı.

Üst Alt