Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşının arttırılması için dilekçe gönderdim. Şimdi ne yapılması gerekir?

Emre

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
mrb arkadaslar benim özürlülük oranım %70 idi %83 e cıktı evde bakıma başvurdum agır evde bakım oldu ama 2022 maaşımı artan özürlü oranımı belirterek arttırmak istedim SGK den söyle bir yazı geldi eve :

İLGİ: BİLA DAHİLİ DİLEKÇENİZ
2022 Sayılı konun uyarınca aylık almakta iken dilekçenizle özürlü olduğunuzu belirterek aylığınızın arttırılmasını itediğiniz anlaşılmıstır..
Bu talebiniz yerine getirilebilmesi için özürlü raporu vermeye yetkili bir sağlık kuruluşundan alacağınız ÇALIŞMA ve İŞ GÜCÜNÜN %70 İN ÜZERİNDE KAYBETTİĞİNİZİN ve 2022 yasa uyarınca düzenlendiğinin belirtildiği sağlık kurumu raporunun aslının kurumuza gönderilmesi halınde aylığınızarttırılması yönünde incelenebilir....​

ben raporu alalı 2 ay olmadı tekrar rapormu baştanmı alıcam yoksa rapor arkasında 2022 değerlendirimedi yerını hastanede değerlendirmeye fln verebiliyormuyuz tekrar heyete girmeden incelenip deyişiyor mu rapoırum %83 agır suan

teşekkürler

anladım bir önceki raporum direk 2022 içindi orda degerlendirilmede idi ama şimdi evde bakım olduğu için başvurmadım 2022 ye diyelim baştan rapor çıkarıjam bu defa evde bakım için aldıgım rapor iptal olucak nasıl iş anlamadım

ee zaten %70 ile %83 rapor oranı olan kimseler aynı parayı alıyorlar 800 küsür.niye böyle bişeye başvurdunuz ki.yanılıyorsam uyarın arkadaşlar.%40 ile %70 e kadar 500 küsür %70 ve üzerine 800 küsür 2022 maaşı alınmıyormu?

ee zaten %70 ile %83 rapor oranı olan kimseler aynı parayı alıyorlar 800 küsür.niye böyle bişeye başvurdunuz ki.yanılıyorsam uyarın arkadaşlar.%40 ile %70 e kadar 500 küsür %70 ve üzerine 800 küsür 2022 maaşı alınmıyormu? sevgili melek
progress.gif

Anladığım kadarıyla raporunuzda 2022 ibaresi olmadığı için kabul olmamış.2022 de rapor oranını artırmak için kaymakamlığın 2022 ile ilgilenen bölümünden rapor oranını artırmak istediğinize dair bir evrak alıcaksınız.Onunla birlikte hastaneden yeni bir rapor alıcaksınız.Böylece 2022 ibareli bir raporunuz olacak ve o raporu kuruma göndereceksiniz.Evde bakım için aldığınız rapora bişey olmaz.

Pardon önceki %60 dı:( tsk ederim arkadaslar...

Bu talebiniz yerine getirilebilmesi için özürlü raporu vermeye yetkili bir sağlık kuruluşundan alacağınız ÇALIŞMA ve İŞ GÜCÜNÜN %70 İN ÜZERİNDE KAYBETTİĞİNİZİN ve 2022 yasa uyarınca düzenlendiğinin belirtildiği sağlık kurumu raporunun aslının kurumuza gönderilmesi halınde aylığınızarttırılması yönünde incelenebilir.... burayı iyi oku raporun aslının kurumumuza gönderl......... diyor belkide fotokobisi gitmiş olabilir oraya

Üst Alt