Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 nedir? Öğrenciyim. Yararlanabilir miyim?

3T3N1TY

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
2005'de raporumu aldım %50 denildi. şu an üniversitede okuyoru.m babam işçi emeklisi. daha önceden 2-3 aylık bi sigortam görünüyor o da çalıştığım bi yer bir de üniversite stajları için zorunlu sigortalar
şu an 20 yaşındayım daha 3-4 yıl okulum var. bu 2022 denilen olayı neye göre veriyorla.r başvuru nereye nasıl yapılıor

kusura bakmayın forumda çok aktif bi üye değilim konularıda inceledim bana pek fikir vermedi o yüzden yeni konu açıp direk bilgi almak istedim

yardımcı olursanız sevinirim

öğrenci olman 2022 maşına engel degil bulundugun ilise deftardarlıga ilçede isen mal müdürlügüne başvur. deftardarlık valilik binasında. mal müdürlüğü de kaymakamlık binasında olur.

başvuru ne şekilde oluyor dilekçe olarak mı ?

1- Engelli kişi ve kişilerin 2022 maaşını alabilmeleri için tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınıcak sağlık kurulu raporunda vücut fonksiyon kaybının en az %40 oranda olması,

2- Muhtarlıktan alınacak olan 'muhtaçlık belgesi' ile 'ikametgah ilmühaberi' olması,

3- Nüfus müdürlügünden alınacak olan 'vukuatlı nüfüs kayıt örnegi' olması,

4- Evde her ne ad altında olursa olsun bütün gelirlerin toplamı üzerinden aylık kişi başına düşen gelir 87.00 tl den az olması, (18 yaş üzeri icin 87 tl hesaplanırken mutfak masrafı, kira vb. gibi tüm giderler cıkartıldıktan sonra hesaplanmalıdır.)

5- Başvuru yapan kişilerin herhangi bir sosyal güvenlik kurumunda (bag-kur,ssk,emekli sandığı) baglı olmamalı,

6- Başvuru yapacak kişinin vasi'sinin (anne,baba,kardeş) başvuru yapması halinde mahkemeden alınacak olan vasi belgesi alınması,

7- Bu evrakların hazırlanması halinde il/ilçe mal müdürlügüne başvuru yapılarak 2022 maaşı almak üzere evraklar teslim edilir

alıntı

benim raporum 2005de çıktı hastaneden aslı gibidir aldğımda bana raporumu yenileme gerekdiğini 2006 dan önce oldğunu ve kazanılmış hakların kaybedilcimeğini söyledi başvururken yenisimi almam gerekicek?

merhaba bende üniversite okuyorum.. hem engelli maaşı hemde burs alıyorum sizde bu imkanlardan faydalanabilirsiniz.raporunuzda sürekli ibaresi varsa tekrar rapor almanıza gerek yok.. ayrıca engelli maaşından faydalanmanız için babanıza veya annenize bağlı sigortalı olmammanız gerekiyo..kyk bursu içinde bu geçerli..

Kaymakamlığa başvurduğunuzda size hangi evraklar gerektiği söyleniyor. Özürlü kız kardeşimin de 2000 yılında almış olduğu Sağlık Kurulu Raporu vardı Kaymakamlık bizi yeniden Sağlık Kurulu Raporu almamız için bizi hastaneye sevk etti.

%48 lik kulak raporu ile 2022 aylıgındn yararlanıyorum. sanada cıkar umarım

kaymakamlıkdan geliyorum beni hastaneye sevk etti 2022 için ayrı bi rapor almam gerektiğini söyledi
şimdi 2005de çıkmıştı raporum sol kolumda 3 parmak yok diğer 2 parmağımsa hiç gelişmedi 2005de %50 vermişlerdi
şimdi düşer mi ne olur

bu cetvel çok karışık aradğımızı bulmak imkansız

Üst Alt