Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 özürlü aylığına başvurduk, 6 aydır haber yok. Nereden takip edebiliriz?

mandolin88

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Durumu : İŞLEMDE
Aylık Durdurulma Tarihi : 0 Aylık
Durdurulma Nedeni :
Değişiklik Tarihi : 28/08/2007
Durumu : TARİHİNDE EVRAK İŞLEME ALINDI
Yazışma Tarihi : 13/12/2010
Yazışma Durumu : TEKİT YAZISI
Belge Açıklama Tarihi : 25/09/2007
Durumu : SK 25/09/2007
Rapor Tarihi : 01/10/2007
Rapor Açıklama : Özür oranı(%70-%100) Kabul edildi.
İşlem Tarihi : 02/10/2007
İşlem Açıklama : 95799KARAR NO'SU İLE
Ödeme Tarihi : Ödeme Durumu : --
Online Ödeme Tarihi : Online Ödeme Tutarı : 0.0
Online Ödeme Açıklama :

TAHSİS 10/06/2009 EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 0
TAHSİS 07/09/2009 EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ.
26/10/2009 BELGEDE NOKSANLIKLAR TESBİT EDİLDİ
TAHSİS 28/09/2010 EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 0

biz bu noksan belgeyi tamamladık gönderdik daha sonra tahsis servisine gitmiş ama 6 ay oldu hala bi ses çıkmadı bu evrak takibi için nereyi arayabiliriz arasak insan muamelesi görür müyüz?bi kere aradım bana dilekçe gönder diyip suratıma kapadılar!2007den beri maaş bekliyoruz açıkçası sanırım o toplu parayı vermezler tahsis servisine gitmesi maaşın bağlanacağı anlamına mı geliyor?

bilen bi kişi bana yardımcı olabilir mi? teşekkürlerr

13.12.2010 tarihinde tekit yazısı yazıldı deniliyor. Sanırım değişen yeni yönetmeliğe göre durumunuzun gözden geçirilmesi istenmiş olabilir. Yani karar aşamasına gelinmiştir ama bunda da yönetmelik değişikliği oldu. Bu durumda ilçe idaresi yeni yönetmelik esaslarına göre durumunuzu gözden geçirir ve kararını kuruma bildirir. Bu durumda durumunuz saglamlaşmış olur.ben bu şekilde yorumluyorum.
Hakkaten evrak takipteki yazışmaları anlamak zor. Ama aklıma gelen tek ihtimal bu.
Kesin olan şu ki son guncelleme 13.12.2010 tarihi. Ve işleminiz belki son aşamasına gelmiştir bile.
Fakat siz yine de SGK'na yazılı olarak surecin niçin uzadıgını sorabilirsiniz. Ayrıca tekit yazısını da sorun lütfen.
Bir de hakkaten baya uzamış aylık baglama işlemleriniz. BİMER'e de bu durumunuzu anlatıp şiayetçi olabilirsiniz.

sevgili melek hanım tekit yazısının 13.12.2010 da gitmiş olmasıyla tahsise giden tarih arasında uzun bi süre var bunu diyorum çünkü entaresan bi kopukluk var tekit yazışması gider daha sonra tahsise geçer diye tahmin ediyorum yanlışsam lütfen düzeltin.sgk ya yazılı derken dilekçe ile mi bu sürenin neden bu kadar uzadığını sormam gerek? bu tarz işlemleri daha önce ilçe kaymakamlığından gönderdik fax çeksem ilgilenirler mi?tekit yazısı da sanırım kaymakamlıktan yapılıyor.bimer bu şikayetle çok ilgili olacağını sanmıyorum ama şansımı denicem:)bu bekleyiş öyle bir bekleyiştir ki eminim herkesi çileden çıkartıyordur.ilginize çok teşekkür ediyorum:)

Siz BİMER'e durumunuzu net bir şekilde anlatın ve bu gecikmeden şikayetçi olun. İlgileneceklrdir merak etmeyin:)
Ayrıca SGK'na tekit yazısının ne anlama geldiğini ve aylık baglama işlemlerinin niçin bu kadar uzun sürdüğünü bilgi edinme kapsamında sorun.
Bunu aslında sizin durumunuzda olan arkadaşlar için de rica ediyorum. Sizin durumunuzda şu an itibariyle 3-4 arkadaş var ve hakkaten 20007'den beri baglanmamış aylıkları. Onları en iyi siz anlarsınız.
Gelen cevaplardan bizi de haberdar ederseniz biz de ona göre aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yol gosterebiliriz. Tıkanmanın nerede oldugunu tesbit etmemiz açısından sizin bu surecin takipçisi olmanız faydalı olacaktır yani. BİMER'e de bu şekilde detaylı yazarsanız durumdan haberdar olmalarını saglarsınız ki bi daha boyle 3-4 sene kimse beklemesin...

benim çocuğa müracatım sonrası 18 ay bekledik ve sonra maaş bağlandı , maaşınızı toplu alacaksınız , hiç endişeniz olmasın , kurum çok ağır işliyor ve muhatap bulamıyorsunuz ama bu demek değilki işleminiz askıya alınıyor biraz daha sabredin .maaşınız kesinlikle bağlanacaktır.......saygılar....

2007 den bu yana bağlanmayan maaşımız için ankara yı aradım ilk defa bi bayan yardımcı olacağını söyledi şaşırdım böyle insanlar kalmış köhne zihniyetler arasında:) öncelikle bimere şikayetimi açıkladım sanırım benm mailim okumasına tam 567899 mail kaldı:)kusura bakmayın eleştiriyorum çünkü aksak işleyen bi devlete sahibiz. sabahta ilçe mal müdürlüğünü aradım yurdum insanı bile tekit yazısının ne demek olduğunu bilmezken beni aydınlatmasını bekledim.aslında tekit yazısı bir üstemele yazısı sgk nın hala bu belgeyi beklediğine dair istediği kuruma tekit yazısı altında beyan etmesidir.onlardan bunu gönderip göndermediğini tekrar teyit etmelerini bekledim p.tesi haber alacağım.
bu arada boş durmicam elimden ne gelirse dilekçe yoluyla mail artık nasıl olursa şikayet protestolarımı ilgili yerlere göndericem ne kadar aldırış edilir bilemem ama manevi anlamda huzurlu olacağımı biliyorum. olmadı herkesi toplayıp bir tanede yumurtalı eylem biz yaparız:)l
atife bir yana gelişmelerimi yazıcam ki hepimiz birbirimizin yoluna ışık olabilelim sevgilerle...

2022 özürlü maaşını alabilmek için vasi olmak gerekiyormuş bilgisi olan var mı?

Kardeşim %70 mental retardasyon 2022 yasalı maaş için son evraklarını tamamlarken mahkemeden vasi kararı çıkması gerektiğini söylediler maaş çıksa bile biz alamıyormuşuz daha önce böyle bir işlem yapmış veya nasıl bir yol izleneceğini bilen biri varsa yardımcı olabilir mi?

Kardeşinizin vasisi aylık talebinde bulunuyorsa mahkemeden alınmış vasilik kararı istenir. Ama kardeşinizin vasisi yoksa 2022 aylığı başvurusu için vasi kararı çıkartmanıza gerek yok.
Bu konuda yönetmelik çok net. 2022 aylığı için geerekli belgeler sayılırken 11. maddenin 1. fıkrasının "c" bendi şöyle der:

[FONT=Times New Roman]c) Aylık talebinin vasi tarafından yapılması hallerinde mahkemeden alınmış vasilik[/FONT]​
[FONT=Times New Roman]kararı,[/FONT]

Üst Alt