Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 özürlü maaşı alırken işe girdim, borç tahakkuk ettirildi..?

cihan_s

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Merhabalar, öncelikle vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

2003-2007 yılları arasında 2022 özürlü maaşından yararlanmaktaydım.
2007 nisan ayında işe girdim, haziranda maaşımı aldım , daha sonra yasal olmadıgını öğrenip özürlü maaşımı iptal için dilekçe ile bavuruda bulundum ve maaşım kesildi.

Dün SGK Primsiz ödemeler genel md. tarafından tarafıma bir yazı geldi.

işte hak etmediğiniz aylıgı almanızdan dolayı %50 fazlası ile tahsilatı yapılması falan filan. ayrıca bana bunu 2008de teblig ettiklerini söylüyorlar. fakat herhangi bir teblig elime ulaşmadı. yazıyı okuduktan sonra araştırma yaptım ve 2008de bu borçlara af geldiğini ögrendim.

bu konuyu nasıl çözebilirim acaba. nereye nasıl basvurmam gerekir. çıkardıkları affın ne anlamı kalıyor anlamış değilim. yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılarımla,

Cihan

senin borçların af edilmiş kardeş bağlı olduğun mal müdürlüğüne dilekçe vereceksin onlar sana herhangi bir icra takibatı yapmamaları için kaygılan ma

cevabın için çok teşekkür ederim kardeşim. biraz olsun rahatladım. nasıl bir dilekçe vermem gerekiyor. bir örneği var ise , yada ne yazmam gerektiği hakkında bilgilendirirseniz hemen halledeyim bu konuyu. tekrar teşekkürler

kardeş bülent abiden 2008 deki af kapsamını içeren maddeyi iste dilekçene iliştir mal müdürlüğüne yaz dilekçeyi o sana gelen yersiz ödeme konulu yazının da bir fotokopisini ekle dilekçene

Bülent abi merhaba, konuyla ilgili yardımına ihtiyacım var.

Gerekli bilgilendirmeyi yapabilirsen hemen işleme başlamak istiyorum.

Saygılarımla

xxx tarihinde SGK Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü'nden tarafıma gönderilen yazıda, xx tarihinde yersiz ödenen 2022 aylığı dolayısıyla kuruma borçlu olduğum bildirilmiştir.

Bilindiği üzere 5754 sayılı kanunun 92. maddesi ile 2022 sayılı kanuna eklenen geçici 1. madde uyarınca bu kanunun yürürlük tarihinden (17.4.2008) önceki dönemlere ait yersiz ödenen aylıklar terkin edilmiştir.

İş bu nedenle tarafıma bildirilen cezai işlemin tüm unsurlayıyla birlikte iptal edilmesini arz ve talep ederim

bende 2022 özürlü maaşından yararlanmaktaydım. lakın 2004te özel sökterde mevsimlık işcı olarak calısmaya basladım ve 2.3 ay bır sakat ması aldımve bu durumun yasal olmadıgını örendım ve bır dılekce yazarak yetkılı kuruma gönderdım ve bana bır zaman sonra 3 mılyar ozamanın parasıyla ceza geldı fakat lakın 3 senedır bır ses seda yok ve duydumkı af dıye bır kavram sukur daha bı ses yok hayırlısı bakalım

bu yazıyı mal müdürlüğünemi teslim etmem gerekiyor ?

elden mi teslim edeyim, posta yoluyla mı ?

sevgili arkadaşlar aynı duruma 2007 yılında ben de maruz kaldım fakat ben telefon ve dilekçeyle durumumu arz ettikten sonra çekmiştim parayı sonra başıma bu hadise geldi ve parayı aynen iade ettim siz siz olun bu konuya daha fazla eğilim gösterin zira mahkemelerle uğraşırsınız hatta haklarınızdan mahrum edilebilirsiniz bu yüzden LÜTFEN DİKKAT

bende yıllarca önce işe başladıktan iki yıl süre ile maaşımı almıştım ama iptal olması gerektiğini ve almamamız gerektiğini bilmiyordum.herhangi bir bilgi verilmemişt.daha sonra kesildi.ama ceza gelmedi arayıp öğrendim af geldiğini söyledir...

Borç yazısı sana posta yoluyla gönderildiğine göre, bence sen de iadeli taahütlü olarak mal müdürlüğüne gönderebilirsin...

Üst Alt