Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 özürlü maaşım bildirim yapılmaksızın kesildi. Ne yapmam gerekir?

samim

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
1
sayın yetkili 2006 yılında bağlanan maaşım kesildi. Bunu sözlü olarak kaymakamlıktan öğrendim
yazılı dilekçe vermiştim ama sözlü yanıt alabildim ancak

%98 görme özürlüyüm. Raporum var. Askerlik dahi yamamadım. Zar zor liseyi bitirdim. Hastalığım gittikçe ilerledi ve göremez hale geldim. Günlük hayatımı başkasının yardımı ve bakımı olmadan devam ettiremeyecek durumdayım. Bu durum bende psikolojik sorunlar yaşamama neden oldu. Sokağa bile tek başıma çıkamıyorum yıllardır.
Babadan kalma müstakil 7 hisseli evde 80 yaşındaki annemle birlikte yaşıyorum o bana göz ben ona el ayak olmaya çalışıyorum. Küçük kız kardeşim bize yardımcı oluyor bizle birlikte kalıyor. O emekli olduğundan onun maaşını da dikkate alıyorlar. Onun emekli maaşı ancak kendine yetiyor. Kira gelirimiz yok. Benim başkaca bir gelirim ya da sağlık güvencem yok.

Psikolojik raporum var ama yeşil kartım da iptal edildiğinden ilaçlarımı da alamıyorum. Zor durumdayım. Ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum.

Bu husuta bir yanıt verebilirseniz, yardımcı olabilirseniz beni çok sevindireceksiniz .Zahmetleriniz için çok teşekkür ederim.

Şu an kaç yaşındasınız? Aylık baglandıgıda 18 yaş altında mıydınız? Bir de evrak takipten durumunuza bakınız. Kimlik bilgilerinizi saklayarak isterseniz buraya kopyalayabilirsiniz sorgulama sonucunu.
Aylığınızın kesilme gerekçesini bir dilekçeyle SGK'na sorun. Gelen cevaba göre hareket edelim...

Üst Alt