Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 özürlü maaşımı ilk ödeme emri geldikten ne kadar sonra alabilirim? [Soru]

cherry06

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
merhaba, 2022 özürlü maaşına başvurdum, evrak takip sayfamda bunlar yazmakta. bunlar ne anlama geliyor, beni bilgilendirirseniz sevirim?
bir de eve evraklarn gelmesi gerekıomuş. acaba o evraklar ne kadar sürede gelir?

• Emekli Nevi: MUHTAÇ
    Durumu: AKTİF

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
    30062008 TARİHİNDE SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİLDİ
    07/07/2008 Özür oranı (%70-%100) Kabul edildi.
    05/07/2008 TARİHİNDE 55747 KARAR NOSU İLE

ÖDEME DURUMU
    04/09/2008 TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.

maaşın baglanmış ama elinize ödemebildirimi gelmesi gerek posta ile gelir. biraz bekleyin. bişey soracagım ne zaman başvuruda bulundunuz bulundugunuz ildeki kuruma ewraklarınızı ne zaman teslim ettiniz

merhaba arkadaşım.takip sayfanızda özel belgesi hazırlandı diye bir yazı göreceksiniz.belge hazırlandıktan sonra on onbeş gün içinde ödeme emri elinize geçer ve toplu paranızı ziraat bankasından alabilirsiniz.ilk üç aylık maaşıda sanırım aralıkta alırsınız hayırlı olsun.

ha şunuda belirteyim yarın giderken kağıda emekli sicil numaranızı yazıp size paranın sosyal güvenlik kurumundan geldigini belirtin tc numaranızla ödeme yapmaları lazım neticeyi buraya yazın bize bilgi edinelim...

teşekkürler arkadaşlar ben ziraat bankasınada ptt sordum evraklar gelmeden bişey yapamayız dedi evraklar gelince cekebilirmişim... evrak takip sayfamdada evraklarla ilgili henüz bişey yazmıyor.tekrar cvplarınız için teşekkürler

tanıtım kartı kaldırıldı memura öyle söyleyiniz ve kurumun size tc numarasıyla alabilirsiniz dedigini belirtin yarın bi baktırın bizede bilgi verin....

peki her ziraat bankası verirmi mesela benim oturduğum yerde 2 tane ziraat bankası var

ya onu tam bilemeyecem ama siz yarın ikisinede gidin ikisindede yoksa bi iletşim kurun bizle durumu sgk ya bildiririz.
ama mutlaka paranın sgk dan geldigini tc ile çekebileceginizi söylediler diye belirtin.
hatta evrak takipteki sicil numarasınıda yazın götürün...

mustafa_toprak ben 1 mart 2008 de oturduğum semtin malmüdürlüğüne başvurdum...

ha şunuda belirtiğim 2 gün öce bilgiedinmeye sorduğum sorunun cevapı gelmiş

Soru : merhaba 2022 özürlü maaşına başvurdum evrak takip sayfamda bunlar yazmakta ptt gidip sorduğumda adrese evrak geleceğini sölediler öle başvurmam gerekirmiş acaaba bu durumda evraklar ne zaman gelir şimdiden teşekkürler

2022 Sayılı yasa uyarınca aylığınız bağlanarak Ziraat Bankasına gönderilmiştir. Ödeme emri ve bilgi mektubu adresinize intikalinde Bankaya müracaatınızda tarafınıza ödenecektir.

güzel kardeşim sen yarın bi kimlikle git bak bizim komsuda 45 günde ödeme emri gelmedi maaşı aldı toplu parayı aldı kimlikle daha ödeme emri yok.

selam abey dun akşam 1998 tarihinden 280 gün ssk var demişti siz fazla bilgi sahibi olmadiginizi soylemiştiniz acaba ben nasil ve kac senede emekli olurum bana kim bilgi verebilir saygilar birde bazi arkadaşlar 2022 maşina baş buruyorlar 6 yada 1 yil icinde geliyor maşlariş benimki 19 ay oldu gelmedi acaba neden

emeklilik konusunda bilgilerimi yazdım ama kesin degil dedim sen o konuyu aşagıda verdigim linke başıl açıp soruver..
2022 evrakları bazen geç geliyor evrak eksik çıkıyor gecikiyor yani genelde geç geliyor ama bu tpolu paraya yansıyor zarar edilmiyor yani ne kadar beklerseniz toplu para o kadar çok olur neticesi olumlu olsun müddet sorun degil biraz sabırlı olun lütfen..

emeklilik için buraya bi başlık aç;
http://www.engelliler.biz/forum/viewforum.php?f=33

arkadaşlar benim durumum da aynı....maaşım bağlanmış.22-08-2008 ilk aylık ödeme yazılı ama hala ne gelen var ne gidem bilgi edinmeye yazdım ilk cevap adrese ödeme emri gelince çekebilirsin oldu ama tekrar bilgi edinmeye yazdım ne zaman gelecek kağıt diye bugün gelen cevapta para bankaya yattı çekebilirsin oldu ama hala bankada para yok ne yapmak lazım sizce?

arkadaşım banka şubesi hesap numarası ve yatan paranın miktarını ankaraya telefonla ulaşarak öğrendim ama hala banka yok diyor?

arkadaşım benimde 2022 dökümümde ilk aylık ödeme yazıyor acaba hangi numaradan toplu paranı öğrendin bana telefon numarasını verirmisin

03124581036-37-38-39-40 nolu numaraları ara ve sicilinle birikmiş maaş tutarını öğreb arkadaşım...ayrıca ben hairan 2007de başvurdum ağustos 2008de ilk aylık ödeme diyor ama hala da almış değilim

seninki daha nekadar olmuşki ben 07.07.2006 tarihinde başvurmuştum 09.09.2008 de ilk aylık ödeme diyor

mrb arakadaşlar ben gittim bankaya ve aldığım cevap adresine evraklar gelmeden hiç bir işlem yapamayız dediler her ikisine gittim ve aynı cevabı aldım mecburen evrakları bekliycem.. evrak takip sayfamda hala evraklarla ilgili hiç bir şey yazmıyor...ne zamn sürede gelir bilmiyorum

ben 02.11.2006 tarihinde başvurdum 09.09.2008 tarihinde ilk aylık ödeme. diyor

spartaküs seninki baya uzun sürmüş benim ilk aylık ödeme 7 ayda cıkmış seninki nie o kadar uzun sürmüş bilmiyorum acaba insanların yaşadığı şehre göremi yapıyorlar bilmıorum ben ankarada oturdum için olabilir sizin ordan evraklarınızın gelmesi bu süreyi uzatabilir peki senin evraklarla ilgili bişey yazıyormu

benim evrağımın durumu bu

• Emekli Nevi :SAKAT
    Durumu :GEÇİÇİ, DURUMDA

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
    18072008 TARİHİNDE SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİLDİ
    21/07/2008 Özür oranı(%40-%69) Kabul edildi.
    30/07/2008 TARİHİNDE 59560KARAR NOSU İLE

ÖDEME DURUMU
    09/09/2008 TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.

YAZIŞMA VE EVRAK İŞLEMLERİ
    12.09.2008 TARİHİNDE SÜRE BİTİMİ NEDENİYLE AYLIK DURDURULMA YAZISI YAZILDI.

TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 18/08/2007
    TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 14/02/2008 SSK-BAĞKUR AYLIK BAŞLANGICI SORMA YAZISI YAZILDI. 08/04/2008
    TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 21/04/2008
    TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 18/06/2008
    TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 05/09/2008

Üst Alt