Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 sitesinde kayıt bulunamadı diyor. Ama biz başvuru yapmıştık..?

buraklk

Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
Merhaba.
Ben de 2022'den yararlanmak için başvurmuştum ama siteye tıkladığımda Sorguladığız Kişiye Ait Kayıt bulunamadı diyor.
Gelişmelerden haberdar olmak için ne yapmalıyım?

Ben 1 Nisan'dan beri bekliyorum, forumda ki arkadaşlar bekleyin yakın bir zamanda çıkar diyorlar.

ne zaman başvurmuştun? örnek ben şubatta başvurdum nisanda girebildim mayıstada maasımı cektim anlamişsindir umarim :)

önce yerel heyetten geçip geçmediğinden eminmisiniz?ondan emin olun.evrakları teslim ettiğiniz yere gidip sorun.ondan emin olduktan sonra takip sitesine bakın derim ben..

mal müdürlükleri evrak eksikliklerini bildirmiyor. tamam süreç uzun internetten başvuru durumunuzu öğrenmek için zaman geçmesi gerekiyor ama siz yine de mal müdürlüğünden bilgi almayı deneyin, zira benim dosyam eksik belge yüzünden tam 5 ay mal müdürlüğünde bekledi ve kimse bilgi vermemişti..

burcu ilhan;
Ondan emin değilim.Perşembe günü giderim.Amasya"ya yeni geldiğim için mal müdürlüğünün yerini bilmiyorum.Ne iş yaparlar?:DYerini nereden bulabilirim?

buraklk;

Valla sizde öyle mi bilmyorum ama bizimkisi Kaymakamlıkta bizimkisi

Umutlu Vaka;
evet kaymakamlık binasının mal müdürlüğü bölümü bakıyor dogrusunuz..

Evraklarım emniyet müdürlüğüne gitmiş.Benim Yalovada renault scenic arabam var.Maaş almama engel olur mu?Bide babam emekli ama ailem ayrı.Annemle beraber Amasyada kalıyoruz.Benim sağlık güvencemde yok.Yani maaş alabilir miyim?

1- 2022'ye başvurduktan sonra başka bir eve/ile taşınırsanız, bu değişikliği kuruma bildirmeniz şart. Aksi halde 2022 bağlanmaz, bağlandıysa da yersiz ödeme der geriye dönük tahsilat yaparlar.
2- Tek başına araç 2022 bağlanmasına engel olmaz. Ama beyan edilen yoksulluk ile görünür yaşam koşullarınız arasında önemli bir fark tespit edeilirse, evet, 2022 aylığı bağlanmaz/kesilir.

Oradaki memur 1 ay sonra gel demişti.Beklemekten başka yapacak bişeyim yok.Teşekkürler.

Ben 1 ay dolmadan gidebilir miyim?Şuan 17 gün oldu.Sitede hala aynı hatayı alıyorum.

Evraklarım valilikte.Bundan sonra evraklarım nereye gidiyor?

Nisanda başvurduğum 2022 onaylandı.30 temmuzda işe başladım şu aşamada ne yapmalıyım?

Ben nisanda maaş alabilmem için başvurmuştum ama benim sigorta girişim var.
İşe 30 temmuzda başladım. 16 gün primim yattı.

Toplu parayı ve maaşı ne yapmalıyım?

Parayı alırsam ceza yer miyim?Bu toplu parayı ne yapacağım bilmiyorum.Bir tane dilekçe örneği gördüm ama o benimle ilgili değil.Alırsam ilk defa almaya başlayacağım.O örnekte halen vs yazıyordu.

2022 aylıgına başvuru sırasında sigortanız yoksa ve sadece 16 günlük sigortalı iseniz ve ilk ödeme tarihiniz evrak takipte gorunmuş ve toplu parayı almaya hak kazanmışsanız 16 gunluk sigorta sorun olmaz toplu paranızı çekebilirsiniz. Çünkü 2022 aylığı alırken 90 günü geçmeyen sigortalılık sorun yaratmıyor mevzuat açısından. Ancak 90 günü geçtiği takdirde yasal işlem yapılıyor.
Evrak takipte ilk ödeme tarihi ne yazıyor?

Daha önce hiç sigortalı olmadım.30 temmuz 2010'da sigortam başladı.O zaman param yattığı zaman çekip ikimiz beraber dilekçe hazırlayıp gönderirim.

Ödeme Tarihi:06/09/2010Ödeme Durumu:TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.Online Ödeme Tarihi:Online Ödeme Tutarı:1397.22

Üst Alt