Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 toplu maaşımı ne zaman ve nereden alabilirim?

suskun62

Üye
Konular
79
Reaksiyonlar
2

yukarıdaki sitede ayın 15 inde ilk maaşınızı çekebilirsiniz yazıyor,faka bu gün postaneye gittim,paranın yatmadığını söyledi,ancak marta ayında alabilirsin dedi,merak ettiğim neden ayın 15 inde çekebilirsiniz diyor

toplu para postaneden degil ziraat bankası özel işlemden alınıyor postaneden mart, haziran, eylül, aralık maaşlarını alacaksınız.
toplu para için ziraat bankası özel işleme gidin paranızı alın

annem geçenlerde ziraat bankasına sormş,orasıda ptt den alın demiş,
bu arada elimize mektp felan gelmedi genede alabilirmiyiz sadece ilk ödeme 15.01.2009 yazıyor

aslında ödeme emri gelmeden para bazen hesapta olmuyor ama siz yinede yarın ziraat bankasına bir sorun eger özel işlemde para yoksa bir müddet ödeme emrini bekleyin bir kaç gün önce sorduysanız zaten para yoktur sizin evrakınız 15.01 tarihinde onaylanmış karara baglanmış siz ziraat bankasına bir sorun yoksa şayet ödeme emrini bekleyin..
postane ile işiniz ancak maaşları alırken olur toplu paraların postane ile işi yok ziraat bankasına gönderiliyor.

sormak istediğim bi kaç sor daha var,siteyi gezdimde biraz...
1-benim raporum 40-69 la kabul edilmiş ve ben 18 yaş altıyım maaşım ne kadar olur ?
2-ödeme emri gelen bazı arkadaşların maaşları 2 ay sonra yatmış,benim ilk ödeme tarihim ise 15.01.2009 bu durumda ben 2 ay sonramı toplu maaş alacam,yoksa erken almam söz konusu olabilirmi?

Bir yanlışı düzelteyim ödeme emri "15.01. 2008" de değil "15.01.2009" verilmiş. Zaten ilk ödeme emri 15.01.2008 de verilseydi ve sen şu ana kadar almasaydın toplu para çoktan geri giderdi. Maaş ödeme emrin bugün itibariyle verilmiş henüz çok yeni birazdaha beklersin. 18 yaşın üstünde olan ve sakatlık oranı %40 ila %69 arası olanlar üç ayda 515 TL çivarı maaş alıyor. sen 18 yaşın altında olduğun için bu miktarın biraz altında alırsın.

benimde ilk ödeme 19/12/2008 daha bekliyorum ödeme emrini senin çok yeni 1 ay bekle malum bu işler yavaş yürüyor biz engellilerin önüne bir engelde bürokrasiden çıkıyor hakkımızda hayırlısı kardeşim bu arada hayırlı olsun

2022 toplu maaşımı alabilirmiyim?

merhaba arkadaşlar
bilgi edinmeden bana gelen cevap bu,bu sabah saat 9 da 170 mi aradım fakat paranın yatmadığını söyledi sizce yatmışmıdır şimdi?

Soru: 2022 maaş başvurum kabul edilmiş olup ilk ödeme tarihi de 15.01.2009 diye ilgili evrak takip sitesinde yazıyor.T.C ziraat bankasına gittim hesabım da para olmadığını söylediler.İlk ödemenin 15.01.2009'da olmasına rağmen neden hesabıma para yatmamış? bu konuda tarafıma bilgi edinme kanunu kapsamında bilgi verilmesini talep ediyorum...

Cevap : Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.
2022 SAYILI YASA UYARINCA AYLIĞINIZ BAĞLANARAK ZİRAAT BANKASINA GÖNDERİLMİŞTİR.ÖDEME EMRİ BİLGİ MEKTUBU ADRESİNİZE İNTİKALİNDE BİLGİ MEKTUBU İLE BANKAYA MÜRACAATINIZDA TARAFINIZA ÖDENECEKTİR.
Bilgilerinizi rica ederiz.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği
Bilgi Edinme Birimi

bana odeme emri geldi gittin bankaya para yokmuş.bılgı edınmeye yazı yazdım ordan cavap geldi.gittim aldım.ödeme emri geldikten 20 gun sonra felan parayı aldım.bılgı edınmeden ole bı yazı geldıyse gıt bankaya bı sansını dene derim ben!!!!!!!

Eğer rapor yüzden tutuyorsa maaş da bağlanmamışsa
ya ssk veya bağkurlusun, yada maddi geliriniz yüksek bulunmuştur

teşekkür ettim cevabınız için birazdan almaya gidecem inş alabilirim

parayı alınca yazarmısın aldım diye çünkü benimde ödeme emri kagıdı gelmedi bilgi edinmeye yazı yazdım size verdikleri cevabın aynısını bana yazdılar ama ben bankaya gitmedim. Bilgi mektubu gelmeden alırsan bende yarın bir denerim şansımı.çünkü banada aynısını yazmışlar

Üst Alt