Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 toplu parasını çekmek için Tanıtım Kartı'na gerek yok artık [Bilgi]

kudret yalçın

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
arkadaslar evrak takip sayfasında ilk ödeme yazanlar bankaya gidip parasını kimlikleriyle çekebilirler ödeme emri olmasına gerek yok tanıtım kartının kaltıgını söylemiştim zaten.
bugun evrak takibi yaptıgım bi çocuk killigiyle gidip toplu parasını ve maaşını aldı ödeme emri daha elimize ulaşmamıştır...
aşagıda bi bilgiyide göndereyim daha aydınlatıcı olur.

• Sayı : B.13.1.SGK.0.BSN.BEB.0-622.02/ 09.09.2008
    Konu : 05.09.2008 Tarih ve 86063 numaralı başvurunuz.

Soru : sizlere 2 gün önce gönderdigim mailden sonra bugun toplu para için ziraat bankasına gittim hesapta para mevcut ama bana tanıtım kartımı ve ödeme emrini sordular bana onların gelmesi gerekiyormuş ama gelmedi ne yapmalıyım. maaş almaya gidince postaneye yine bunları isterlermi toplu param bankada ama alamıyorum nerden kimden gelecek bu ödeme emri anlamadım bilgi edinme kanunua göre tarafıma bilgi verilmesini talep ediyorum

Cevap : Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.

2022 SAYILI YASA UYARINCA AYLIĞINIZ BAĞLANARAK BANKAYA GÖNDERİLMİŞTİR. ÖDEME EMRİ BİLGİ MEKTUBUDA ADRESİNİZE GÖNDERİLMİŞTİR. BİLGİ MEKTUBU ADRESİNİZE İNTİKAL ETMEDİ İSE TC.VATANDAŞLIK NUMARASI İLE AYLIKLARINIZI TAHSİL EDEBİLİRSİNİZ. SÖZ KONUSU YASA UYARINCA AYLIK ALANLARA VERİLEN TANITIM KARTI YÜRÜRLÜKDEN KALDIRILMIŞTIR.

Bilgilerinizi rica ederiz.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği
    Bilgi Edinme Birimi

email cevabında banka diye geçiyor ziraat bankasımı ptt mi?

TOPLU PARALAR ZİRAAT BANKASINDAN ALINMAKTADIR.
MAAŞLAR POSTANEDEN.
SADECE TC NUMARASI İLE VERİLMEKTEDİR İKİSİDE..

arkadaşlar opluma evrak takipte 22-08-2008 ilk aylık ödeme diyor ama ne bankda ne de pttde para hala yok ne yapmak gerek

benim evrak takibini yaptıgım çocuktada yoktu ben bilgi edinmeye şöyle sordum;
ilk aylık ödemesine ragmen bankada para yoktur ne yapabiliriz dedim.
aldıgım cevap şu;
para bulundugunuz il ziraat bankasına yatırılmıştır gidip tc numarazla çekebilirsiniz dediler.
gittik çektik ama bi not daha vardı onuda yazayım, eger teknik bir sorun varsa bize dilekçe ile müracaat edin dediler ama baktık yoktu parayı aldık teknik bi sorunda olabilirmişti ama bizim şansımıza yoktu.
sizde bakın bankaya gidip 2022 toplu paramız varmı diye tc numaranızla baktırın yoksa dilekçe yazın kuruma.

Üst Alt