Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 ve evde bakım aylığı alıyor. Araç aldı diye yeşilkart verilmiyor?

Konular
28
Reaksiyonlar
0
2022 ve evde bakım aylığı alıyor araç aldı diye yeşilkart verilmiyor gelir durumunda hiç bir artış falanda olmadı bu durum için yapılması gereken yasal kanun neyi gerektirdiğini itiraz hakkını nereye yapabilir. izah eden biri olursa sevinirim...

yukarıdaki durumla ilgili yasaya nasıl ulaşırız kanunen neyi gerektirir ile ilgili kanun metni verirseniz ALLAH razı olsun?

acilen bir cevap bekliyorum...

Doğrudur, aracı olan kişiye Yeşil Kart verilmez.

bu arkadaş %90 üzeri engelli raporulu oğlu adına araç almış, oğlu 2022 maaşıda alıyor 2022 yasaya göre tanıtım kartınada sahiptir.
tanıtım kartı bildiğim kadariyla direk yeşil kart yerine geçmesi gerek araç hiç bir gelir sağlamadığı içinde 2022 aylığı kesilmesine gerek olmadığı içinde yeşil kartın verilmemesine bir anlam veremedim.
bu konuda aydınlatıcı bilgi verirseniz sevinirim...

Yeşil Kart konusunda araç sahibi olmanın mani sayıldığına dair bir çok örnek biliyorum. O nedenle 2022 maaşı alanlara otomatik olarak Yeşlil Kart bağlanır hükmüne karşın böyle bir çekince belirttim.

Üst Alt