Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022'den faydalanan kişi aile bireylerin sigortasından faydalanabilir mi?

tatar25

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
2022 den faydalanan kişi aile bireylerin sgk faydalanabilirmi
ben yaklaşık 6 ay önce sgk kendi sitesinde okumuştum yannış hatırlamıyorsam ama şimdi okuduğumu bulamıyorum y0ksa benmi yannış hatırlıyorum ark beni aydınlatırsanız sevinirim

özellikle oturan boğa senden cevap bekliyorum saygılarımla

2022 den yararlanan kişiler yeşil kart ile saglik hizmetlerinden yararlanıyordu.2012 yılından itibaren egerki yeniden uzatma yapilmazsa genel saglik sigortasına geçecek.buyuk ihtimal ilede devlet odeyecek pirimleri.yada verilen maaşdan küçük kesintilerle
kolay gelsin

Yasal olarak 2022 maaşı alan kişinin bakmakla yükümlü olunan birey kapsamında sağlık güvencesi bulunmasına mani hiç bir düzenleme yok. Hatta, konu mahkemeye taşınsa bu hak kazanılır da büyük olasılıkla. Ama iş uygulamaya gelince, SGK, 2022 maaşı alanların anne-babadan saplık güvencesi bulunmasına izin vermiyor. Bu kişiler şimdilik Yeşil Kart kapsamında sağlık hizmetlerinden yararlanabilir. 2012'de Genel Sağlık Sigortası kapsamına dahil olacaklar...

merhabalar konu hakkında bende bi yorum yapayım 2022 maaşı alıyorum ve annemin sigortasından yararlanıyorum ben maaşımda hiç bir kesinti yada kesme gibi birşey söz konusu olmadı...

Doğrudur Serap. Her ilde farklı uygulamalar olabiliyor. Ama, yeni başvuru yapacak biri için sgk yeşil kart'ı dayatıyor maalesef.

Üst Alt