Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022'li yeşil kartlıların üniversite hastanesine sevk çilesi bitmiyor!

Rain_Man

Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
0

Yeşil kartlı hastaların hastalanması durumunda, Gemlik’teki hastane de eğer tedavi olamıyorsa, Uludağ Üniversitesine gönderiliyor, Üniversite de Şevket Yılmaz Hastanesinden sevk olmadan hastaya bakmıyor. Şevket Yılmaz Devlet Hastanesinden alınan sevk yalnızca 10 gün için geçerli, eğer 11 gün bir röntgen ya da doktora gidilmesi gerekse tekrar sevk alınması gerekiyor.
Adem Yılmaz, engelli haliyle ve üniversite ve hastane arasında mekik dokuyor. Adem Yılmaz, “ Rahatsızlandığım mahvoluyorum. Gemlik’te tedavi olamıyorum, Uludağ Üniversitesine gidiyorum. Üniversitede, Şevket Yılmaz Devlet Hastanesine sevk için gönderiyor. Şevket Yılmaz Devlet Hastanesinde her bölüm yok, sevk almak daha zorlaşıyor. Sevki bir şekilde aldım diyelim, bu seferde sevk 10 günlük oluyor. 11 gün tekrardan aynı şeyleri yapmak zorunda kalıyorum. Böyle bir saçmalık olmaz, yetkililerden çözüm bekliyorum”. dedi. Hasta halleriyle bu kadar uğraşanlar bu durumun acilen çözülmesini istiyor.

malesef bu eski adıyla (yeşil kart) sorunu devam ediyor.

Üst Alt