Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022'ye yeniden başvuru işlemleri değişti mi?

garibanmelek

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
slmlar ben raporumu sonunda yeniledin %47.5 verdiler mal müdürlüğüne gönderilmiş dün mal müdürlüğünden bi form doldurdum nüfustan ikametgah ve vukaat alıp verdik bizi işkura yönlendirdiler bugünde işkurdan çalışmadığıma dair belge aldık ve mal müdürlüğüne verdik (hatırlatıyım ben maaşım kesildiği için sıfırdan başvurmam gerekiyomuş bende tekrar başvurdum )yalnız eskiden işlemler bu kadar az değildi emekli sandığı, bağkur ,ssk, adliye vs. gibi kurumlardan da belge alıyorduk şimdi onları istemediler bu normalmi yoksa eksiklik varmı kafam karıştı bilgi verirseniz sevinirim

seni tanıdıkları için istememiş olmasınlar :)

sanırım artık yasalar değişiyor....

bizim ülkemiz de tanıdıklarımız zaten en büyük engel bu yaşıma kadar kimsenin bi faydasını görmedim ama neyse ben anlamadım biraz açıklarsanız iyi olur vakit geçmeden halletmem gerek acil cvp bekliyorum saygılar

Evet, işlemler kısaldı. İstenilen belgeleri ve tüm başvuru sürecini buraya da yazarsan herkes bilgilenmiş olur...

25 aralıkta mal müdürlüğüne başvurmuştum 2 hafta sonrada raporum geldi ve işlemleri tamamladık belgelerim Ankara'ya hemen gönderilmişmidir ? İşlemleri evrak takipten kontrol etmeye ne zaman başlayacağım henüz hiç birşey yazmıyor eski bilgiler duruyor herkese saygılar...

Bir kaç ay sonra evrak takip'e anca yansır.

teşekkürler bekleyeceğiz artık Rabbim kolaylaştırır inşaallah.Konumuzla pek alakalı değil ama bilginiz varsa doğalgaz, su, elektrik, telefon faturalarında engelliler için bi indirim varmı?

2022'ye başvuru işlemleri kısalmamış.

slm bugün 2022 ye başvurumun ne aşamada olduğunu evrakların Ankara'ya gönderilip gönderilmediğini öğrenmek için mal müdürlüğüne gittik . sizlere bu konuyla ilgili ilk mesajımda işlemler kısaldımı diye sormuştum çünkü geçen yıllarda emekli sandığı, bağkur ,ssk, adliye vs.. kurumlardan belge onaylatıyorduk şimdi bu işlemleri istemediler demiştim.Bunun cevabını bugün aldım işlemler kısalmamış sadece bizim önceden yaptığımız bu işlemleri şimdi bizim için mal müdürlükleri yapıyormuş.Yani bizim yerimize onlar araştırıyorlarmış.Görevli memur bana eve kontrol için polis memurunun gelip gelmediğini sordu polis geldikten sonra evraklar ankaraya gönderilecekmiş.Bu bilgileri paylaştık şimdi benim sorum var Polis evde neyi kontrol edecek yada neye bakacak bu yılki başvurularda evine polis gelen varsa ne gibi işlemler yapıldığını yazarsa çok sevinirim.

15.01.2009 tarihinde 2022 sayılı kanun kapsamında darıca kaymakamlığına talepte bulundum.hastaneye sevk edildim.ve 13.02.2009 tarihinde hastaneden %80 ağır özürlü rapor aldım.bu raporu teslim etmeye gittiklerinde bu seferde sigortalı tescil kaydını istemişler.25.02.2009 tarihindede gebze sosyal güvenlik merkez müdürlüğünden bunu aldım.bugün yani 26.02.2009 tarihinde bunuda teslim etmeye gittiklerinde bu seferde eflani kaymakamlığı'na şahsım tarafından verilmek üzre bir dilekçe yazılmış.bu dilekçede istenenler:

1)adı geçenin yani benim saymanlığınız dahilinde müracatta bulunup bulunmadığı,
2)nufus cüzdan fotokopisinden faydalanarak nüfüs müdürlüğünüz tarafından vukuatlı nufus kayıt örneğinin çıkarılması,
3)gayrimenkul,malvarlığı durumunun tapu müdürlüğü,vergi dairesi müdürlüğü,belediye başkanlığı,icra daireleri ve özel idare müdürlüğü nezdinde araştırılarak tahkikat evrakının iadesi...

belediye başkanlığı,vergi dairesi,il,ilçe tarım müdürlüğü,icra müdürlüğü,tapu sicil müdürlüğü,nüfüs müdürlüğü,özel idare müdürlüğü.....
hepsi araştırılacakmış....

ulan pkk yandaşı olsam bu şekilde araştırılmam be....

benim sorum 2022 maaşına başvuru işlemleri sırasında eve polis memuru gelecekmiş Polis evde neyi kontrol edecek yada neye bakacak bu yılki başvurularda evine polis gelen varsa ne gibi işlemler yapıldığını yazarsa çok sevinirim.

sessizzz arkadaşım ikinci defa başvuru yaptım diyorsun sonuç ne peki maaşın bağlandımı ne kadar sürede cevap geldi paylaşırsan sevinirim saygılar

kendime ait 2022 başvuru sürecim

15.01.2009 tarihinde 2022 sayılı kanun kapsamında darıca kaymakamlığına talepte bulundum.hastaneye sevk edildim.ve 13.02.2009 tarihinde hastaneden %80 ağır özürlü rapor aldım.bu raporu teslim etmeye gittiklerinde bu seferde sigortalı tescil kaydını istemişler.25.02.2009 tarihindede gebze sosyal güvenlik merkez müdürlüğünden bunu aldım.bugün yani 26.02.2009 tarihinde bunuda teslim etmeye gittiklerinde bu seferde eflani kaymakamlığı'na şahsım tarafından verilmek üzre bir dilekçe yazılmış.bu dilekçede istenenler:

1)adı geçenin yani benim saymanlığınız dahilinde müracatta bulunup bulunmadığı,
2)nufus cüzdan fotokopisinden faydalanarak nüfüs müdürlüğünüz tarafından vukuatlı nufus kayıt örneğinin çıkarılması,
3)gayrimenkul,malvarlığı durumunun tapu müdürlüğü,vergi dairesi müdürlüğü,belediye başkanlığı,icra daireleri ve özel idare müdürlüğü nezdinde araştırılarak tahkikat evrakının iadesi...

şimdi eflani kaymakamlığındanda istedikleri belge ve bilgileri aldık.teslim etmeye yolladığımda ben tam bitti derken güm yeni istekler....

1)karakol/jandarma degerlendirme formu
2)muhtardan doldurulması istenen bi form vermişler.onu dolduracaz inşallah.
3)belediye başkanlığı muamelatı,tarım ilçe müdürlüğü muamelatı,emniyet müdürlüğü trafik tescil muamelatı,bölge tapu sicil müdürlüğü muamelat(eşi,anne ve babası ile birlikte),icra müdürlüğü muamelatı,vergi dairesi muamelatı,ssk müdürlüğü muamelatı...

durmak yok eziyete devam.

sesizzz arkadaşım teşekkür ederim cvbın için başvuralı 4 ay olacak hala belgelerim mal müdürlüğünde duruyormuş ankaraya gönderilmemiş eve gelen gidende yok evrak tahsisinde de birşey yazmıyor ne yapacağımı bilmiyorum.Thedenizfeneri sizede Rabbim kolaylık versin bu saydığınız işlemlerin çogunu benden istemediler onlar kendileri araştıracakmış herkese saygılar :(

2022 maaşı için benden istenen bütün evrakları tamamladım.evime bugün poliste gelerek kendince notlar alarak durumumu teyit etti.şimdi yarın inşallah bütün evrakları darıca kaymakamlığında bulunan mal müdürlüğüne teslim edeceğiz.benim öğrenmek istediğim
1)bu olayın sonucunu takip için oradan bir belge alacak mıyız(numara ,tarih
gibi)
2)bu belgelerde ankara'ya gidecek mi?
3)bunun sonuçlanması ne kadar sürebilir?
4)birde evrakları yarın teslim edeceğimizi söyledim.para birikmeye yarın mı başlayacak?yoksa başvurum onaylanınca mı?

saygılar

darıca kaymakamlığında bulunan mal müdürlüğüne teslim ettiginizde size işlem tamam dedilermi para saymaya başlar.sonrasınıda sitesinden takip edersiniz.kolay gelsin

gezginemlak cevap için sağol.yalnız bilgin varsa )bu belgelerde ankara'ya gidecek mi?
)bunun sonuçlanması ne kadar sürebilir? sorularımada cevap verirsen sevinirim.

sizin tüm işlemler tamamlanmış sıra Ankara da artık inş kısa sürede bağlanır.Birgün evimize bir polisin gelmesini bu kadar çok bekleyeceğim aklıma bile gelmezdi tam bi komedi :) polis gelmeden işlemler tamamlanamıyormuş ben sizden önce başvurup 15 ocakta raporumu aldım bu kadar uzun işlemlerde istemediler acaba beni başlarından mı attılar ? Deli oldum gerçekten

valla dediğim gibi dün polis geldi hallettik.resim lazım oldu onuda bugün çektirdik.evraklar tam anlamıyla bugün 11.03.2009 itibarı ile teslim edildi.demişler ki 1 ay sonra gelin ne oldu ne bitti diye sorun demişler...beklemeye devam saygılar

yaklaşık 7 ayı geçti maaşa başvuralı hala evrak işleme alınmadı durumu pasif yazıyor ne zaman bir gelişme olacak acaba :(:(:(

Üst Alt