Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

22 yaşındayım. Babam çalıştığı için bana 2022 aylığı vermediler!?

Konular
4
Reaksiyonlar
0
merhabalar
ben de buraya yeni katıldım ve konuları buldukca sorup bilgilenmek için sizlerden yardım istiyorum.

benim sorunum da %51 raporum var ve yesil kartlıyım 22 yasındayım. 2 kere zonguldak valiliğinden dosya hazırlatıp gönderdim ve sonuç olarak söyle bi yazı geldi bize aynen yazıyorum.

2022 sayılı kanuna göre özürlü aylığı talebinde bulunan............. kişi hakkında yapılan arastırma sonucunda ;nafaka yardımı yapabilecek yakını bulunmadıgı, kazanç getirecek malının olmadıgı, calışma ve iş görme gücünü %51 oranında kaybettiği ancak, babasının 455,83 TL aylık maas aldıgı, bunun da ilgilinin gecimini saglamaya yetecek düzeyde bulundugu anlaşıldıgından ,anılan kanunun 1. maddesi ve ilgili yönetmeliğin 6. ve 7. maddeleri uyarınca MUHTAÇ OLMADIGINA karar verilmiştir​

Diye bir sonuç geliyor ve ben aileme yük olmak istemiyorum zaten babamın saglık güvensinden hiçbir şekilde yararlanamıyorum bir de böyle babamın maası cok yeterliymiş yada bana bakmak zorundaymış gibi bi karar yazmaları insanı çileden cıkarıyor.
ben 18 doldurmusum babamın saglık güvencesinde bile degilim devlet atmış beni babamın üzerinden bir de imkan sundugu maası vermiyor
sizce ne yapmalıyım bi yol gösterebilir misiniz?

ne yapmam gerekli hiç bi fikrim yokki sudan cıkmıs balık misali yol gösterenimiz olmalı tsk ederim yine de

iyi calışmalar öncelikle.benim sorunum 2022 maası konusunda. 22yasında bi bayanım ve %51oranında raporum var.sahsıma aylık baglanması için 2 kez basvuru da bulundugum halde sonuç alamadım nedeni babamın emekli maasının bana bakmaya yeterli oldugu gösterildi fakat benim babam tarım sigortası emeklisi ve ben babamın saglık güvencesinden bile yararlanamıyorum,yesil kartlıyım.babam 18 yasından sonra bana bakmakla yükümlü degil.onlarında kendi giderleri var hastane,yiyecek vs.kendilerine zor yetiyor bana ayırabilecekleri bi miktar olmuyor ki hem ayırmak zorunda da degiller devletimizin biz özürlülere tanımıs oldugu özürlü maası varken ben neden aileme yük olmak zorunda bırakılıyorum.lütfen yardım etmenizi ve bu sorunun sonuca baglanması konusunda yol göstermenizi rica ederim.

bu sekilde basvuru metnini doldurdum umarım faydası olur.bunun dısında bi yere dilekçeyle felan basvuru da bulunmam gerekir mi?

Üst Alt