Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2250 gün ve % 61 raporum var. Sürekli iş göremezlik gelirimi nasıl yükseltebilirim?

yüksel kır

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
06/12/2010 tarihinde kömür curuf kırma makinasına sol ayağımı kaptı ayağım diz üstünden ampute oldu ssk var olay işkazası olarak kayıtlara geçtı müfettiş %95 işyerine kusurlu buldu bada %5 kusur verdi 2 yılsonra bana ssknın yüksek sağlık kurulu %42,2 iş göremez raporu verdibuna dayanarak ssk bana 338,00 tl maluliyet maaşı bağladı .suan 2250 gün ssk pirimim var 1996 sskya giriş işyerine dava açtım işyerinden ortalama alacağım tazminat ne olur ? MULULUK MAAŞINI NASIL YÜKSELTİLİR

*

İş görmezlik maaşı o anki ssk primlerinizin üzerinden hesaplanır.Yapacak bir şeyiniz yok bu maaşı hayatınız boyunca alacaksınız şimdi yapmanız gereken tekrar sgk ya müracaat ederek malulen emekli olmanız.
Malulen emekli olduktan sonra 2 maaş birden alacaksınız birsi iş görmezlik maaşı (şuan aldığınız maaş) 2.si ise malulen emeklilik maaşı olacak çok olan maaşın tamamını az olan maaşın ise yarısını almaya devam edeceksiniz.
Mahkeme olayınız her halde tazminat ile ilgili yargı sonucunu bekleyin derim...

diz üstü amputasyonun dışında işgücü kaybına neden olan başka bir hal var mı? Neden % 61 vermiş hastane?

Üst Alt