Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

23 yaşında omurilik felci olan biri babasının sağlık güvencesinden yararlanamaz mı?

Konular
22
Reaksiyonlar
0
herkese merhaba
benim 23 yaşında çocuğum omurilik felçli. önceden ünüversiteye gittigi için babısının sağlık güvencesinden faydalınıyordu. kaza yapınca okula devam edemeyince bir yıl kayıt dondurduk. fakat bundan sonra okula devam etmesi şu an itibari ile zor görünüyor.
öğrenci olmadığından ve 18 yaşından büyük olduğu için, babası üzerinden sağlık güvencesinden yararlanması olmamayacak. bu durumda hangi sağlık güvencesinde yararlanacak.
zira tak sonda kullanıyor. bunun masrafının altında kalkılmaz.

bu konuda bilkgisi olan üyelerimizden bilgi almak istiyorum.

sonucta cocugunuz 18 yasından buyuk oldugu icin resit bir birey olarak zaten babasının vesayetinde olmadıgından ve su an gecimini saglayamayacak durumda oldugundan sanırım yesil karttan faydalanabililr..tam olarak nereye basvurulacagını bilemiyorum ama sanırım kaymakamlıga basvurmanız gerekiyor..

Maluliyet derecesinde sakatlığı olduğu için, yaşı ne olursa olsun, evli olmadığı sürece babasının sağlık güvencesinden yararlanmaya devam eder. Tüm sonda vb. ihtiyaçları da bu kapsamda sgk tarafından karşılanır.

Yapılması gereken şey, en yakın sgk merkezine gidip çocuğun maluliyet derecesinde sakatlığı olduğunun tespiti ve babasının sağlık güvencesinden yararlanabilmesi için başvuru yapmak

meraba allah şifa versın kaymakamlıga başvuruyorsunuz onlar size yardımcı olurlar birde engelı oldugu söylersenız

cevap yazan herkese teşekürler. Oturan boğa size ayrıca teşekür ederim.yeterince bilgi aldım.

Üst Alt