Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

24 ay oldu özürlü aylığı başvurum sonuçlanmadı!?

volkan19851212

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
slm ben nerdeyse 24 ay olacak 24 ay önce özürlü aylıgına başvurdum hastaneden rapor aldım % 49 verdiler işlemleri yapıp ankaraya gönderildi ama 24 aydır hiç bir haber alamdım
sizce ne yapmalıyım? yoksa iptal mı oldu? ne olmuşmudur veya beklemeye devamı etmeli miyim?

şimdiden ilginize teşekür ederim bu arada bagırsakta tümör hastasıyınn..?

volkan

Eğer ssk lıysan bulunduğun ilin defterdarlığına git evrakların büyük bir ihtimalle gönderilmemiştir.ssk lı olupta müracaat edenlerin evraklarını Ankaraya göndermiyorlar.çünkü aynı olayı yaşadık.

benimde kardeşim başvurdu lösem ihastası %40 vermişlerdi verdiğin aderese bakdım bülent ama kayıt bulunamadı diyo:confused:

evraklar bazen kaybolabiliyor en azından evrakınızın kaybolmadığını öğrenin.
eğer kaybolmadıysa tam 8 maaş alırsınız bu da müjdesi olur.

adresi bulamamış olabilirler, benimde öyle oldu adresi bulamamışlar ve evraklar ankaraya geri dönmüştü, bizzat kendimiz gidip evrakları elden almıştık..

Mahallemizde zihinsel engelli bir kardeş var,ailesini bilgilendirdim.2022 aylıgına başvurdular.Malesef ilk önce memur,2022 maaşını 18 yaşından büyükler alır dediler,sonradan kabul ettiler.
Ancak 18 ay oldu hala sonuç yok.sisteme giriyorum "evrak işlemde" diyor.

Ne bitmez işlemmiş anlamadım.

Baktım ama böle kayıt bulunmadı diyo anlamdım ki

Yok ne sigortam yok sadece yeşil kartlıyım

Peki nerden ögrenebilirim

Ankaraya mı gitmemiz lazım peki gidersek adresi alabilimiyiz

Valllah bıktırıyolar insanı böle seylerden 2 sene oldu oldu bıktım gercekten

Hemen şuraya yaz: Sosyal Güvenlik Kurumu - Bilgi Edinme

... tarihinde ... mal müdürlüğü aracılığıyla ... rapor oranıyla 2022 sayılı yasa kapsamında aylık almak için başvuru yaptım. Ne var ki geçen sürede tarafıma olumlu olumsuz hiç bir yanıt verilmemiştir.
Başvurumun hangi aşamada olduğu hakında tarafıma bilgi verilmesini arz ederim

adın soyadın
tc kimlik numaran
adresin
telefon numaran

2022 sayılı kanun ile bilgilere 170 nolu emekli sandığı çağrı merkezi telefonlarınıda arayıp önce 3 sonra 2 yi tuşlayarak müşteri temsilcisine ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

COK SAOLL EVE GİDİNCE BİR DENEYİM İNŞ OLUR GERCEKTEN OZMAN SİZEDE COK DUACI OLACAM:eek:

slm size daha önce yazmıştım Ben 24 ay önce atatürk devlet hastanesinde özürlü aylıga başvurdum 100%49 verdiler işlemleri yapıp ankaraya gönderildi ama 24 aydır hiç bir haber alamıyorum . bilgi edinme dilekcemi yazdım kurumuza ulaşmamıştır diye bir yanıt geldi şimdi sizce ne yapmalıyımm ... şimdiden ilginize tşk ederimmm saygılarla

Demek ki başvurun kayboldu. Elinde başvuruna dair bir belge var mı? Evrakları ne zaman kime teslim ettiğine dair?
İstersen nereye evrak teslim ettiysen oraya gidip sor, ama bulman imkansıza yakın. İki sene çok uzun..

Her şeye yeni baştan başlamak ve sıfırdan müracaat etmekten başka bir yol yok.

Üst Alt