Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

24 haziranda sigortam başladı ve işe başladım. Sağlıktan yararlanamıyorum?

Loris

Aktif Üye
Konular
168
Reaksiyonlar
0
Merhaba. 1 temmuzda muayene oldum sigortam sisteme düşmemiş bana 45 gün çalışman gerekiyor diyorlar. İlaçlarımı para ile alıyorum. Muayene ve ilaçlar kendim ödedim. Ne zaman sgk sisteminde gözükür Ne zaman sağlıktan yararlanabilirim. Teşekkür ederim.

Temmuz sonu 24 haziran 30 haziran arası SGK primin ödenecek yani 1 ağustos itibari ile SGK da görüneceksin.
Ama 45 çalışma muhabbeti hakkında bilgim yok öyle ise eylül başı gibi haklarını devir alacaksın. O kısmıda bilgisi olan başka bir arkadaş cevaplar.

Sağlık Provizyonundan ne zaman yararlanacağım?

Selam. Arkadaşlar 24 haziranda sigortam yatmaya başladı. 1 Temmuzda 7 günlük sigortam yattı. Bugün 19.08.2019 ve hala ilaçlara para ödüyorum muayane de dahil. Ben 1 eylülden itibaren mi sağlıktan yararlanabileceğim?

E-devlette son bir yılda 30 gün sgk priminiz yatmadığı için provizyon verilememiştir diyor.

Teşekkürler.

[FONT=&quot]Son bir yıl içinde 30 gün gss prim gün sayısı olmadığı için, provizyon verilememiştir.[/FONT]

24 haziranda başlayan sigortanız varsa 25 temmuzda 30 gününüz tam yatarsa yararlanırsınız.çalıştığınız yerle görüşün bence tam düzenli yatıyomu sigortanız? ben hastane çalışanıyım genelde hastalarda tam ödenmeyince bu uyarı çıkıyo. ya hasta çalıştığı yerle görüşüyo yada direk sgk ya gidiyo durum çözülüyo

Üst Alt