Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

25 yaşına gelmeden sağlık haklarım kesildi!?

zendark

Üye
Konular
28
Reaksiyonlar
0
Öğrenim hayatım bitince aldığım yetim aylığı kesildi ancak bildiğim kadarıyla 25 yaşına kadar sağlık hizmetlerinden faydalanmam gerekiyordu.Sistemde o da gözükmüyor.Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.Ayrıca 54 oranında engelim var ve 2 ayda 1 gözüme enjeksiyon yapılıyor.Bu iğneler çok pahalı olduğu için tedavimde sonlandı.

Sayın zendark
Okul bittiğinde öğrencilik hali sona ermiş olduğundan 25 yaşın beklenmesi gerekmemektedir.

yetim aylığınız kesildiğine göre saglık güvencesinden de yararlanamazsınız.
raporunuz varmış. hanede kaç kişi var ve hanedeki herkesin aqylık geliri ne kadar? eger hanede kişi başına düşen aylık gelir 303,48 TL altındaysa 2022 engelli aylıgı için vakfa başvurabilirsiniz. bu durumda sağlık güvenceniz de olur, 60/ c3 kapsamında GSS'li olursunuz ve priminizi devlet öder.
eger 2022 engelli aylığı için geliriniz uygun değilse gelir testi için vakfa başvurun. geliriniz G0 çıkarsa yani ailede kişi başına düşen aylık gelir 424,50 TL altındaysa 60/c1 kapsamında GSS'li olursunuz ve priminizi devlet öder.

Üst Alt