Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

257 TL sürekli iş göremezlik maaşı alıyorum. Bu miktar normal mi?

Servet10

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
2000 yılından buyana is gormezlik ödeneği alıyorum. Aylık 257 tl para yatiyor. Bu verilen ücret normal mi? Vergi indiriminden yararlaniyorum. Engelli olarak emekli olursam bu aldığım ücret kesilecekmi?

Geçmiş olsun aldığınız maaş çok az acaba raporunuz yyüzde kaç

1999 yılında %40 %45 %50 raporlarım var sürekli olarak. Aynı zamanda sürekli olarak vergi indiriminden yararlanmaktayim %40 olarak

Servet10 belli kriterlere göre sürekli iş göremezlik maaşı hesaplanıyor. az alanda var çok alanda var.

kaza geçirdiğiniz zaman aldığınız maaş miktarı önemli. kazada kusur oranınız yüksekse bağlanacak maaştan kesinti oluyor. Her iş kazası farklı değerlendiriliyor.

Mesela benim raporum %45 bu ay 1350 tl aldım. bende düşük aylık alan arkadaşlarda var benden yüksek aylık alan arkadaşlarda var.

şurada iş göremezlik maaşı hakkında bilgiler var okumanızı tavsiye ederim
http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/conne...i+iş+göremezlik+geliri-portal.pdf?MOD=AJPERES

TR123 vermiş olduğun bilgiler için teşekkürler, kazada kusur oranım kaç olduğunu bilmiyorum. Bu oranın kac olduğunu nasıl öğrenebilirim? Kamu iş yerinde çalışıyordum iş kazası geçirdiğimde 6 aylık isciydim, aylik maaşa gore mi hesap yapılıyor veya yıllık bir ortalamami acaba. Aylık maaşım bu günün parasıyla en az 2600 tl ikramiyeler hariç.

Servet10 iş göremezlik yatan sigorta primleri üzerinden hesaplanıyor. Kamuda çalışırken kaza yaptığını düşünürsek, senin maaşında askeri ücretten yüksek olduğu belli daha yüksek bağlanması gerekir-di işçinin ağır kusuru varsa bu bağlanan sürekli iş göremezlik gelirini etkiliyor. daha düşük bağlanıyor.

kusur oranını öğrenmek için, kaza olduğu zaman dosyan hangi SGK da ise oranın malullük servisi varsa onla görüş yoksa emeklilik servisiyle görüş onlardan bilgi almaya çalış. Kimlik no ile dosyana bakıp bilgi verebilirler.

şu başlığı gözden geçir seni etkileyecek bir durum var mı

1.3. Sürekli iş göremezlik gelirinin miktarını etkileyen faktörler
http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/conne...i+iş+göremezlik+geliri-portal.pdf?MOD=AJPERES

TR123 bana cevap verme zahmetine girdiğin için çok teşekkürler. Sgk ile bu konuyu gorusucem inşallah, bildiğim kadarıyla sigorta pirimi hangi ilde yatiyorsa dosyanda o ilin sgk müdürlüğünde oluyormuş, umarım oradan çıkar. Yolladığın linki inceledim beni etkileyen bir durum yok bana göre. E Devletten girip Sgk sitesinde emekli bilgileri bölümü var. şu sekilde bilgilerim.

8100116671 Tahsis No için 4A Emekli Aylık Bilgileriniz :

Ad SERVET Soyad KARADENİZ

Aylık Başlangıç Tarihi17.12.1998

2000Öncesi Aylık Bağlama Oranı 53.60

2008/10 Sonrası Aylık Bağlama Oranı: 0.00

2000 – 2008/10 arası Gün: 0

Toplam Gün : 0

Hisse Oranı1/1

Aylık Tutarı 242.36

Ek Ödeme Tutarı 12.12

Servet10 Aylık bağlanma oranlarımız farklı, benimki 70, sizinki 53.60 aylık bağlanma oranları da sürekli iş göremezlik gelirini etkiler.

TR123 sgk gittim is gormezlik oranın %17 miş. Yanlışlık yoktur dediler yolladılar neyse yardımlarını için teşekkürler.

Üst Alt