Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%27 oranında iş göremezlik raporum var. İş göremezlik maaşı bağlanır mı?

emrullah

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
[2005 yılında işkazası geçirdim sag ayak bilegimin makara kısmında düşme nedeniylen 3 yerinden kırıldı kalıcı hasar oluştu ayak parmaklarında kısmı uyuşukluk halen var sol ayagımda kaval kemigi kırık açık ameliyat oldum halen sag ayagımda aksaklık var doktora gittim bana ayakta çalışamaz raporu verdi bana %27 iş göremez raporu verdi buna göre iş göremez maaşı baglanırmı halen aynı iş yerinde çalışmaktayım bu buna engelmi geriye dönük 2005 yılından 2010 yılına kadar hakkım var ise toplu alabilirmiyim maaşım ne kadar olur ilginize şimdiden teşekkür ederim

İş kazası olduğu sgk müfettişlerince tescil edilmedi mi? İş kazası olduğunda nasıl bir işlem oldu? Herhangi bir şekilde geçici iş göremezlik geliri aldınız mı?

iş kazası

yok biyere baş vurmadım ben hep malulen biliyordum bu yasadan haberim yoktu baş vurursam alır mıyım

aynı iş yerinde masa başı iş verdiler rahatsızlıgım devam ediyor
sag ayak bilegimin makara kısmı halen hareket kısıklıgı var yak parmaklarımda da uyuşukluk devam ediyor ayak ta fazla duramıyorum zaten ayagımda işlev bozukluk var agrı yanma
efendim kısaca hem fiziki hem de piskolojik olarakta bozuk şişlik te var filmlerde de açık gözüküyor kırıklar halen yürememde de aksaklık var

Hemen bir avukatla görüşün ve iş kazasına dair dava açmanın yollarını arayın.

geçmiş olsun. inşaallah 5 yıllık zaman aşımına uğratmamışsınızdır.

heaplama

iyi günler 2005te iş kazası geçirdim 2010 da sgk başvurdum 2011de toplu para aldım şimdi sormak istedigim aylık 182.35 gözüküyor ek ödeme 450.51
buna göre ben aylıgım ne kadar

iş kazası geçiren arkadaşlar sordum hepsi farklı söylediler
birda e-devlete girdigimde emek ödeme bilgilerimde bu ay aylık 8.76 ek ödeme 8.76 gözüküyor bunlar ne anlama geliyor ben bu hesaplara göre ne alırım

Hayırlı olsun.

Ne kadar toplu para aldınız? Hangi tarihten itibaren gelir bağlanmış oldu? İş gücü kaybı oranı %27 olrak mı kabul edildi? O dönemde asgari ücretle mi çalışıyordunuz?

9.662 TL 29/11/2005 13.20 hayır ek ödeme tutarı 450.51 maaş 184.51

Ben bu hesaba göre ne alabilirim Nisan ayında 174.41 ek ödeme tutarı 8.78 ne alabillirim

Bu durumda sürekliiş göremezlik geliriniz aylık 185 tl gibi bir rakam olarak görünüyor.

Üst Alt