Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%28'le iş göremezlik maaşı bağlandı, ama şimdi oranım %59..?

serif ali ogan

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
Merhabalar. Ben 2010 yılında iş kazası geçirdim ve sürekli iş göremmezlik geliri bağlandı %28 oranda buda 1260.00 tl di. SGK müfettişi rapor düzenledi ve bu rapor sonucunda maaşım 930.00 TL düştü. Neymiş iş kazasında ben kusurlumuşum. Ve ben buna itiraz ettim Ve yüksek sağlık kurulunda bu oran %59 yapıldı çünkü %60 engelli yim ve iş yerinde engelli çalışan oldum.
Şimdi sorunm şu ben dilekçe ile SGK il müdürlüğüne dilekçe versem tekrardan maaşımı %59 oranıyla tekrardan hesaplananırmı. Şunuda söyliyim şuan kurumumla tazminat davamda devam ediyor. Bu davayla bu oranı SGK ilişklendirirmi. Benim bildiğim dava ayrı İş görememezlik maaşı ayrı. Maaşımın hesabıda aşağıda belirttim.Saygılarımla.
2000 Öncesi Aylık Bağlama Oranı
0.00
2000 – 2008/10 Arası Aylık Bağlama Oranı
0.00
2008/10 Sonrası Aylık Bağlama Oranı
70.00
İntibak Aylık Bağlama Oranı
0.00
2000 öncesi Gün
0
2000 – 2008/10 arası Gün
0
2008/10 sonrası Gün
0
Toplam Gün
0
Göstergesi
0
Hisse Oranı
1/1
Sigortalının En Son Çalıştığı Sektör
Kamu
Aylık Tutarı
903.22
Birikmiş Aylık Tutarı
0
Ek Ödeme Tutarı
36.13
Kesinti Tutarı
0.00

% 59'u yüksek sağlık kurulu belirledi ise, zaten ona göre maaşı kendi yükseltecektir.

bana söylenen dilekçe ile başvur sgk il müdürlüğünün bilgisi hala yok bu rapordan çalışan bayan böyle söyledi. dilekçene istinaden tekrardan değerlendirme yapılır demişti ama

Siz yüksek sağlık kurulu'na dava dosyasında mı başvurdunuz? yoksa bir dilekçe ile mi başvurdunuz?

dava dosyasında itirazettim ve sağlık kurulundan 27 olan oran 59 çıkartıldı. bu belgeyle sgk maaşımın tekrardan düzenlenmesi diye dilekçe ile itirazda bulundum. bu 27 orandan sonrada devlet hastahanesine heyete girip 55 oranında sürekli engelli raporu aldım dilekçeme onuda ekledim itiraz ettim

kardeşim benim oran belirlendi baglı oldugum ssk ya geldi evraklar ne kadar zamanda baglanır bu maaş birde bilgisi olan arkadaşlardan ricam ben 2009 yılında iş kazası geçirdim O F OLDUM 2015 te ssk ya şikayet ettim sorum şu geriye dönük kaç yılını öder ssk

Kontrol muayenesinde kalıcı sıkıntımın geçtiğini söylendi. İş görmezlik geliri?

Merhabalar Arkadaşlarım.
Ben 2010 yılında iş kazası geçirdim bunun neticesinde %55 sürekli engelli raporum var vergiden muafım.
Bana SGK sürekli iş göremezlik geliri bağladı fakat 3 yılda bir kontol muayenem var. Ankarada bir hastahaneye sevk ettiler kurula girdim fakat kurul sonucu SGK yazıcaz dediler sonucu vermediler.
Benim sorum sizlere bu gelirle ilgili bir sıkıntı cıkarmı çünkü hastahanedeki ortopedi doktoru kemikle ilgili kalıcı sıkıntımın geçtiğini muayene etmeden söyledi ve beni sinir etti sonuçta benim rahatsızlıklarım kalıcı neden biliyorum çünkü bacağım kısa raporlarda sabit bu. Muayene etmeden nasıl böyle yaklaşabilirler anlamıyorum.

serif ali ogan

İş kazası sonrası oluşan kısıtlılık ortadan kalktıysa sürekli iş göremezlik geliri kesilecektir maalesef. Rapor aleyhinize çıkarsa itiraz edersiniz. Başka hastaneye sevk ederler...

Yalnız, süre. sonunda maaşın kesilmesine karar verilirse, burada kontrol muayenesi tarihi itibarı ile maaşınızı keserler. O tarihten sonra aldığınız sürekli iş göremezlik gelirini de faiziyle geri alırlar. Harcamalarınızı/bütçenizi ona göre ayarlayın mutlaka.

Cevabınız için teşekkür ederim. yanlız darbeye dayalı yalancı şeker (Diebetus insibitus) hastalığımda var ömür boyu sürecek bir rahatsızlık hadi ortopedi böyle dedi diyelim ömür boyu sürecek rahatsızlıklar için sadece bu geliri kesmek için bahane uydurabilirlermi.Sürekli engel raporu niçin verilir peki inanın ben bu konulara yabancıyım. bu iş kazası devlet adına görevliyken oldu benim sucum nedir şuan kırılmadık kemiğim yok her yerim platin ağrılarım çok ben bunu nasıl ifade edebilirim ayrıca psikolojik sorunlarda ayrı mesele.

Merhabalar.Şubat 2019 yılında sürekli iş görememezlik gelirim için kontrol muayenemi oldum fakat 4.5 ay gibi uzun bir süre geçmesine rağmen sgk istanbul maltepe daha ara karar vermiş. Benim sorum hep böyle SGK da işler böyle uzunmu sürer ve ne zaman durdurulan maaşım ödenir.

Üst Alt