Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

3. hava değişiminde askerlik yapar kararı verildi. Nasıl itiraz etmeliyim?

kaan4343

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selamın aleyküm 1 ay askere gittim memleketime geldigimde 3 ay hava değişimi aldım, bittiğinde tekrar sevk aldım memleketimde ki hastane heyetine 3 ay daha hava değişimi verdiler
3 kez heyete girdigim zaman askerliğe elverişlidir kararı çıktı
ona itiraz ettim ama yarın teslim olmam gerekiyor hava değişimi günum bitiyor, nasıl bir yol izlemeyelim birliğme gittiğimde beni heyete çıkartilarmi sonuç nasıl olur yardımcı olabilcek varmı

@OğuzHan112

@kaan4343

3+3=6 ay.

Normalde elverişsiz raporu vermeleri gerekirdi.

Evet birliğine teslim olduğunda hastaneye sevk alıp gidebilirsin..

birlik komutanlarına hasta olduğunu söylersin.. onlar seni kıta kanaat ve kıta işlevsellik formu ile hastaneye sevk edeceklerdir.

Elverişsiz kararı çıkacaktır içini rahat tut.

Son düzenleme:
Bunu memleketimden alabilmem zor mu abi.ben elverişli kararına itiraz ettikten sonra 10 gün sonra tekrardan şubeden sevk alıp başka hastaneye heyete sokcaklarmis

Çok sağol abi yardımcı olmaya calisiosun ,@OğuzHan112

Şube sizi başka bir hastaneye sevk ediyorsa..evet birliğine girmeden sivilde muaf olman için bir engel yok.. yeter ki heyet elverişsiz raporu versin.

@kaan4343,

@OğuzHan112, abi merhaba ben sana hikayeyi anlatayım ben askerdeyden aşırı bunalttı kafada kurma sinir kendine zarar verme gibi hissiyatlardan dayanamayıp hava değişimi yerine 4+1 izne geldim ama geri gelemedim psikolojimin kaldırmayacağını düşündüm halada yapamam ama bu hayatımı etkiliyor muaf olmam gerek 3 senedir firarım evliyim ve ufak bi bebeğim var bunu nasıl halledeceğim yardımcı olurmusun edirne kışlaya sürülmüşüm birliğime teslim olup nasıl bi yol izlemeliyim

Şu anki güncel birliğin neresi ise oraya gidip teslim ol.

Sonraki sürec, hastaysan şayet sıralı sicil amirleriden kıta kanaat ve kıta işlevsellik formu ile hastaneye sevk alacaksınız.

Hekimin verdiği karar doğrultusunda bir yol izleyeceksin.. uygun görülüp muafiyet verilirse firarınızla ilgili cezai işlemlerden de kurtulmuş olursunuz.

En fazla para cezası kısmen o da.

Her küçük çocuğu olan frar ederse yandı bu devlet... Diğer konu başlıklarında.. bazı sorularda buna benzer sorularla ilgili bir sürü cevabım var.. her seferinde firarla ilgili olumsuz düşüncelerinizi yapmayın diye uyarıyorum..

Dönüp dolaşıp zora düşüyorsunuz işte.

@Asi5454,

Son düzenleme:
@OğuzHan112,
Abi bende psikiyatriden 2. Hava değişimi aldım komutanlarda yardımcı oldu ama artık komutanlar başının çaresine bak diyolar 1 ay aldım şuan memleketime Samsun'a gidiyorum nasıl bir yol izlemem lazım burda bsyler yapma şansım var mı

Şubeden sevk alıp hastaneye gidebilirsin.. genelde birliğinden devam etmen istenir.

Hava değişimi belki.. muafiyet biraz zor.

@İlhan Dinçer,

Selamın aleyküm rahatsz ediyorum abi birligimdeyken izine çıktım burdan hava değişimi aldım 2 kere 3 sunde elverişsiz kararı çıktı ama bugün aradılar hastaneye kıta anket formu ve işlevsellik formu getirmeniz lazım dediler komutana rica etsek birligime gitmeden gönderilme şansı varmıdır @OğuzHan112

Üst Alt