Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%36 iş görememezlik oranı ile ne kadar aylık bağlanır?

Legar45

Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Bende nisan 2018 de gozden kaza gecirdem ve protez takildi 26 kasim 2018 de gostepe medeniyet egitim arastirmada heyete girdim ve 1 hafta sonra hastanden rapor ssk ya gitti ve ssk 06.12.2018 de saglikkururuluna yolladi 07.03.2019da saglik kurulundan oranim ssk ya geldi

Iskazasi
Nisan 2018 de kaza gecirdim sol gozumu kaybettim ve protez takildi yaklasik 6 ay raporlu kaldim ve raporum bitince tekrar is basi yaptim cunku is yerinle aramda herhangi bi anlasmamazlik olmadi kanun neyse onu uygulayalim dedi ve ben kasim 2018 de heyete girdim gozden %32 pisikiyatriden
%20 aldim ve ssk ya gonderildi ssk da saglik kururuluna yolladi ve saglik kururulundan bugun cvp gelmis %36 olarak raporum geldi bunun surekli is gorememzlik ayligi ne olur bilgisi olan varmi kazadan onceki 3 ayin sskya yatan primler su sekilde
OCAK :=4.769 SUBAT :=4.308
MART =4.750 primlerim

Aldigin ucretin%36 sini bul ve buldugun rakaminda %70 ini bul assagi yukari buldugun rakam kadar baglanir bakmakla yukumlu oldugun kisiler varsa ki maas da deyisiklik gosterir ...tabi bu hesap %% sen hakli isen gecerli assagi yukari cikar kimse tam net bisey diyemez kisur oranin onemli birde senin raporun surwkli is goremezlik baglanmasi icin gittigi zaman koca tepeye oradan net bir rapor cikar

Ben suanda sskyi dun aradim inceleme icin mufettis yolluyacaklar is yerine mufettis orani belirlenecek benim kusurum yok ne gozluk verildi nede koruyucu icin onlem %10 gectigim icin baglanicak tabikide mufettisin orani onemli ifade vericez bakalim

Sonunda baglandi hanedar %36 gelmisti raporum saglik kurulundan kazadan onceki 3 ayin ssk primlerini dikkate aliyorlar ocak:4769 subat :4308 mart:4750 tl baglanan surekli is gorememzlik geliri 1.387 tl her ayda ek olarak 1.387 tlnin %4 yaticak oda 55 tl falan toplam 1.437 tl alicam...

Hayirli ugurlu olsun kardesim maasin yuksek ve iyi bir maas baglanmis bence herkezin hakkinda hayirlisi neyse o olsun benim %28ile suan 450 tl aliyorum

Neden o kadar az hüseyin bey ben % 12 ye 487 lira alıyorum

Ben 2013 te kaza gecirdim o sene 900 tl idi askeri ucret 900 tl uzerinden hesaplandigi icin o sene 228 tlden baglandi ...bankaya yatan askeri ucret onemli surekli is gorememezlik gelirinde

Senin maasin kac tl idi kac para uzerinden hesaplandi

Ben 6 nisan 2018 de is kqzasi gecirdim ve heyete girdim ciktim tarafima surekli is gorememzlik baglandi simdi dun e devlette gozuktu ama yanlislik varmi diye bi sizlere danisayim dedim 6 nisan 2018 raporlu rapor bitis 25 temmuz 2018 ve 26 temmuzda is basi yaptim agustos ayi calistim ve 05.09.2018 de tekrar amaliyat oldum 04.10 2018 de rapor tekrar bitti simdi benim aylik baslangic 1.11.2018 yazilmis dogrumu yoksa agustos ayindan itibarenmi olmasi gerekir

is kazasi gecirdim maas baglandi calismaya dvm ediyorum halen is yerinle herhangi bi problem olmadi uzlasicaz sagolsunlar elinden gelenin fazlasini yapti patronum turkiyede olmazsa yurt disi dunyanin öbür ucuna kadar yolumuz acik dedi ama benim tedavim hic bir yerden doktorladan olumlu gelmedi gozum gitti ama simdi ise benim ogrenmem gereken mufettis is yerine ne zmn gelir olayi incelemeye

Kac tl baglandi maas beklemek lazim maasin baglandi isemufettis is yerine gelmeye bilir bence kusur oraninda cikmis olmali maas baglanmadan mufettise ifade vermedinizmi

Maas baglandi 1500 tl %36 rapor oranim mufettise ifade vermedim ssk ya sordum biz mufettise yqziyi gonderdik bekleyin gelir diyor

Ssk bana verilen is goremezlik parasini nerden vericek mufettis is yerine gelip kusur orani belirleyecek ona gore fabrikaya ceza kesip cezalandiracak

Legar sana tebligat geldikten ne zaman sonra maaşıni almaya başladın yani kağıt eline ulastıktan ne zaman sonra

Legar45 merhaba heyete girdikten nekadar zaman sonra iş göremezlik oranın onaylandı.Hangi bölgeye sağlık kurulundan sonuç geldi ? Ben Mart 13 de heyete girdim bağlı olduğum sgk 29 Mart'ta İstanbul bölge sağlık kuruluna göndermiş ama e-devlette herhangi bir hareket yok.

@cexert1 ben heyete 31.10.2018 tarihinde girdim heyete aralik 2018 de hastaneden ssk ya heyet sonucu geldi ssk bunu bolge saglik kuruluna gonderdi 15 mart 2019 da tuzla ssk ya yazi gelmis bolge saglik kurulundan sonra 1 hafta sonra ssk yi aradim raporum geldi ne zamn maas baglanir soyledim 1 hafta sonra baglandi 23 nisan 2019 da toplu para cektim

Haziran 2019 sonuna dogru ssk ya gelir buyuk bir ihtimalle senin

Kagıt2150 ben surekli her hafta ssk yi ariyodum soyluyordum emeklilik servisinden ne zamn baglanir diye onlar soyledi hatta ben cektikten sonra eve kagit geldi

Ayrica cekert e devlette bisey gozukmez googleye dokuman evrak sorgulama yaz burdan ilerleyebilirsin acilan sayfada tekrar dokuman evrak sorgusu yaziyo orayi tikla sonra uygulamaya giris yaziyo tikliyorsun karsina e devlet tc kimlik ve sifren isteniyo yaz sonra evrak yilin 2019 sec evraklarin hangi asamada oldugunu takip edebilirsin

Legar45 dediğin gibi evrak takipte herhangi bir hareket yok en son işlem 20 Şubat hastaneye sevk gözüküyor.normal mi acaba 2 ay oldu sgk İstanbul bölge sağlık kuruluna gondereli evrakları ama evrak takibinde gözükmüyor

Olabilir arkadasim bekle 1 ay daha anca 3 veya 4 ayı bulabiliyo saglik kurulundan ssk ya dönmesi ama sen bu ayda bitince ssk yı haftada 1 ara is kazasi servisine baglan sor sonuclarim geldimi diye

Cexert1 Kardeşim İstanbulda, sgk olsun akabinde bölge sağlık olsun dosya işlemleri çok geç ilerliyor metropol şehir olduğundan bir çok işlem var. Diğer anadoludan yapılan başvuruların sonuçları bağlı oldukları sgk da bize nazaran erken bitiyor. Benimde 10 ay oldu beklemedeyim hâla. Benden 3 ay geç verenler var bu sitede maaşı bağlanacak. Benim dosya takipte 3. aya girdi bölge sağlıkta oran belirlenecek toplamda 10. ay.

Zane55 teşekkürler bilgi paylaşım için.Bu arada evrak takibinde herhangi bir hareket varmı ? Bende yok onun için sordum.

O kadar uzun surmuyor zane benim aralik 2018 de ssk dan saglik kuruluna gitti 2019 mart ayinda saglik kurulundan ssk cvp geldi nisan ayinda maasimi cektim

cexert1 hareket dosya işlem görünce oluyor. Benim bölge sağlığa gitti 3 ay oluyor fakat gelen evrak dosyasına kaldırılmış mayısın 5 inde. Legar45 sizin işlemler erken sonuçlanmış maşallah. Yalnız şöyle söyleyeyim; atıyorum Manisanın bağlı bulunduğu sgk nın iş yükü ile İstanbulun bir değil. Orda atıorum 50 dosya aylık işlem görüyorsa İstanbulda 1000. Bu yüzden gelen dosyanın girişinin yapılması bile 2-3 ayı alıyor. Bir masadan diğer bir masaya dosyanın geçişi bile ay alıyor oyle söyliyeyim. Birde herkesin dosyası temiz değil bağzısında eksik çıkıyor. Bu sitede 1.5 2 seneye bağlanan arkadaşlar vardı çok okudum. Farklılık gösteriyor kısaca. Mesela sizin 1 haftada hastaneden sağlık kuruluna gitmiş dosyanız , benim ise bu gönderme işi tam 3 ay sürdü.Beklemedeyiz hayırlısı.

Hayir arkadasim benimde istanbul tuzla ssk yapti islemlerimi

Bence size kagit gelmesini beklemeyin ssk yi haftada bir aryin ben oyle yaptim is kazasi bolumune baglaniyordum soruyordum is kazasi dosyam raporum ne durumda bilgi veriyorlardi

Benim suanda her sey tamam isime dvm ediyorum is yerinle bi kotu biseyler olmadi ama sadece bilmedigim mufettisler ne zamn gelicek is kazasi incelemeye benim ifademi almaya bu konuda bildiginiz biseyler varmi zane

Evet yazımı düzeltmiştim farklı bir arkadaş ile karıştırdım kusura bakmayın. Ben haftada bir arıyorum bağcılar sgk yı tc kimlik istiyor bakıyor ve dosyanız şuan oran verilmesi için bölge saglıkta deniyor. Ne zaman belli olur dediğimde birşey diyemiyorlar. Direk bölge sağlıktan öğrenemiyoruz herhalde. Sorunuza gelecek olursam; sizden geride geliyorum sitede benzer başlıklar var okuyun isterseniz. Ben açtığım hiçbir başlığa cevap veren bulamadım. Oranı alan, maaşını bağlayan birdaha bakmıyor yardım için. Şuan kaç oran bağlanır onda bile gram fikrim yok. Ve sitede söylenen geçmişe dönük kazadan sonraki rapor bitimi maaşın hepsinin alınacağı yönünde ama arkadaşım kontrollü iş gücü kaybı geliri bağlandı ve iş kazası başvuru tarihi baz alınmış. Hayır madem bilinmiyor neden yanlış bilgi veriliyor.

Bak benim bir ay oldu maas baglanali nasil oldu anlatayim ben 06.04.2018 tarihinde is kazasi gecirdim ve raporum 25.10 2018 de bitti ve ben ben 31.10.2018 de ssk basvurdum surekli is gorememzlik icin ve heyete girdim ciktim saglik kurulundan %36 geldi maas baglamaya gelince kazadan onceki son 3 ay ssk primi toplaminin %70 ve ince hesaplamalari uzerinden maas baglaniliyor ve ben 23 nisan 2019 da toplu olarak cektim parami maas baglama tarihi ise benim 1.11.2018 tarihi itibari ile baglandi soyle diyim raporunuz ne zamn bitiyo ise gelecek ayin 1 den itibaren maasiniz baglanir isterse 1 yil sursun toplu para olarak alirsiniz

Maasimi sorcak olursaniz kazadan once ki son 3 ayin ssk primi benim toplami 13.700.00 tl benim oran %36 geldi maasim 1.385 ek odeme 55 tl toplam 1.439 tl aliyorum

Aslinda bu konulari diger arkadaslarda hep paylassa durumunu hic fena olmaz hepimiz magduruz keyfimizden sormuyoruz dimi qrkadaslar neyse herseyin hayirlisi diyelim..

Arkadaşlar bende 2018 ağustos ayinda müracaat ettim sadece öğrendigim hastanemdeki rapor orani 30 kocatepe sgk daki oran belli degil bu arada ben müfetiş felan hic gormedim ifade felanda vermedim daha ne kadar bekliyecem acaba ?

Legar45 Rica etsem şuan sgk sayfasındaki dosya hareket görüntüsünü paylaşabilirmisiniz?

Benimki son olarak bu şekilde.

290330 07/01/2019 SEFA EKSİ HASTANEYE SEVK İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ 2 (İŞKAZASI)-538 Giden Evrak Kayıtlı 07/01/2019 2:11 PM FEYZA NAZLI BERBER

2413940 12/02/2019 SEFA EKŞİ İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ EMEKLİLİK SERVİSİ-2 (4/C KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİK SONRASI İŞLEMLER) Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 21/02/2019 9:58 AM EMİNE KUGU

2953959 21/02/2019 İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ 2 (İŞKAZASI)-538 Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 25/02/2019 8:49 AM MÜJGAN POYRAZ

4203868 15/03/2019 Sefa EKŞİ BÖLGE SAĞLIK A DOSYA GÖNDERİLDİ İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ 2 (İŞKAZASI)-538 Giden Evrak Kayıtlı 15/03/2019 12:17 PM MÜJGAN POYRAZ

4203868 15/03/2019 Sefa EKŞİ BÖLGE SAĞLIK A DOSYA GÖNDERİLDİ İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ (MALULİYET) Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 02/05/2019 2:40 PM MERVE SESLİKAYA

Senin suan ssk saglik kurulunda 1 aya kadar ssk hastalik servisine gelir ordan emeklilik servisine gider

Ben paylasamadim resmi nasil goruntuleyebilirim ekranda

Benim 1=.08.01.2019 ostanbul sosyalguvenlik saglik kurulu servisi magluliyet gelen evrak kayitli 2=.07.03.2019 istanbul sosyal guvenlik saglik kurulu buro islemleri servisi (magluliyet) giden evrak kayitli 3=11.03 2019 istanbul sosyal guvenlik il mudurlugu kisa vadeli sigortalilarservisi (hastalik) gelen evrak kayitli 4=27.03.2019istanbul sosyal guvenlik il mudurlu emeklilik servisi is kazasi gelir baglama gelen evrak kayitli BU SEKILDE YAZDI EKRANI PAYLASAMADIGIMDAN ELLE YAZDIM.

Kopyalayıp yapıştırabilirsin buraya :) Bir an önce bitse artık. Oran belli olsa kafi maaş geç bağlasada olur.

Zane elle yazdi aynisini arkadasim aynisi yaziyo

Benim yazdigim sadece ssk ile saglik kurulu evrak takip oncekileri yazmadim

Zane Isterseniz tel no verip konusabiliriz detayli anlatayim yazismakla anlasilmiyo

Çok teşekkür ederim legar45 . Senin 16 güne bölge saglıktan emeklilik işlemlerine sevk edilmiş benim ise 15 marttan beri aynı yerde gram oynamamış dosya şaka gibi.

Ama bakin benim tarihlere 08.012019 ta saglik kurundan da 2 ay 6 gün sonra 07.03 2019 da ssk ya gelmis

Senin 15 mart da saglik kuruluna gidiyo 02.05.2019 da memur senin dosyani inceliyo anca siraya koymustur islemini yogunluktan

Benim ise 08.01 2019 da dosyami inceleyim 07.03 2019 da ssk ya gondermis 2 ay 6 gün sonra ssk ya geldiginde islemler 20 gunu buluyo maasin baglanmasi

Üst Alt